Prikaz jedne poruke
Stara 2.8.2015, 11:36   #15
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2015

Jao, ljudi. Otkad konzumiram Nes kafu nisam bio ni svjestan postojanja ove zelene extra strong varijacije. Bukvalno nigdje, čak ni u većim marketima, je ovdje nema u prodaji. Mmmmm, al je sjela, valja se sad vratiti na regularnu crnu strong ediciju...

Zaboravio sam da se vikendom trafike zatvaraju ranije pa tek danas uzeh, a jedva sam čekao novi broj upravo zbog utisaka o Win10, novom Batmanu, i R300 seriji kartica (bez obzira što sam je već uzeo prije ovog teksta). Svoje mišljenje o Win10 ću rezervisati za kasnije, pošto čekam sa nadogradnjom dok se malo ispeglaju dječije bolest, a nakon onakve naslovnice iole visoka ocjena za AK me je iznenadila dok nisam shvatio da se radi o opisu konzolne verzije, što je vjerovatno i jedini logični izbor u ovom momentu.

Bez obzira na kritički osvrt prema novim Radeonima potpuno se slažem sa svim iz opisa. Međutim, isto kao što ovdje ne mogu da nađem zeleni Nes, isto tako i cijene se možda malo razlikuju u odnosu na vas. GTX970 na većini mjesta je i dalje osjetno skuplji nego 390-ka (takođe cijene su u rangu regularne 290X sa 4GB, a tu su negdje i sa brzinama), a 8GB memorije mada i jeste šminka opet ima svoje primjene i van svijeta igara (JayZ2Cents je uradio fin test 8GB 290X gdje je koristio njen masivni 8GB buffer za extrabrzu video obradu, a tradicionalno dobar computing performans na Radeonkama samo dodatno pomaže).

Takođe, gledajući testove, koliko su me oduševljavale njihove matične ploče nemam riječi koliko me je Asus razočarao po pitanju grafičkuh kartica. U prošloj generaciji sa korišćenjem jeftinijih Elpida memorijskih čipova ili nalemljivanjem kulera sa 780-ki na 290-ke za koje nije bio dovoljan, tako sad i sa onih 90 celzijusa i to sa tri ventilatora i dužinom teretnog vagona, dok MSi sa dva održava oko 70... Gledajući ovo, pomalo se osjećam blentavo što sam gledao da uparujem komponente od istog proizvođača (prošla mašina mi je bila skoro sve Gigabyte), a sad sam završio sa bukvalno svakom komponentom od nekog drugog proizvođača. Jer, na kraju, bitnije je dobiti što bolje za uloženo a ne kako, inače, zatvoreno i neprovidno kućište izgleda iznutra.

Meni lično se isplatilo čekati. Isto kao što mi je drago što sam preskočio GTX970 tako mi je i za 290X 8GB. Ovjde gdje ih ima, lokalni šabani i dalje drže cijenu na ne manje od 600€ (390 sam našao za nekih 380€), dosta skuplje nego i 390X. Pritom troši više i ima manje klokove (za memoriju dosta manje). Htjeo sam prvo ići sa X varijantom, međutim, bukvalno se u poslednjem momentu predomislim i shvatim da mi se ne isplati pljucnuti dodatnih 100€ zarad par frejmova više. Sad kad gledam ove vaše testove i tu mizernu razliku shvatiio sam da nisam pogrješio.

Evo, Nes je pri kraju, pa da zaokružim i ovaj post.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
dragisa ladjevac (2.8.2015), Oggy (2.8.2015), oluja (2.8.2015), Rocker (2.8.2015), Wolverine (2.8.2015), Yonai (3.8.2015)