Prikaz jedne poruke
Stara 29.1.2017, 18:30   #23
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Izvini, ne razumem baš najbolje pitanje. Možda nisam baš svež sa terminologijom ali pod javna/privatna IP adresa razlikujem javnu adresu (WAN IP) tj. ona izlazna pod kojom internet vidi moj modem/ruter i privatne adrese koje ruter dodeljuje uređajima unutar kuće. Na šta tačno misliš pod tim da li sam dobio javnu adresu? Čuo sam u par navrata priče o nekim deljenim IP adresama, gde se više korisnika grupiše pod jednu izlaznu IP adresu, pa je praktično deliš sa komšijama i sl. pa navodno ljudi imaju razne probleme sa tim, ali nisam se udubljivao u tematiku niti znam kako to da proverim. Mrzi me trenutno da guglam oko toga, pa ako imaš kratak know how...

@C64freak

Evo ga opet prekida i sa Google DNS serverima. A sada mi je jasno i zašto. Kada sam to prvi put registrovao signal mi je bio ~ -101 dBm, juče je bio oko -97 dBm i nije prekidao, danas je opet oslabio na -101~102 dBm i opet ima poneki štuc, makar jednom u sat vremena npr. To je i logično jer su dBm logaritamska veličina pa je -102 višestruko slabiji signal od -97 dBm.

U principu potpuno ista stvar kao sa mobilnim telefonima, koliko je jak signal toliko je stabilan net.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
C64freak (30.1.2017)