Prikaz jedne poruke
Stara 11.8.2012, 15:49   #14
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: CoderGames gotove Flash i PC igre.

Prvo si pomenuo Unity kao da parira Adobe platformama, pa sam ti onda objasnio da ne parira. Sada pominješ Ogre3D koji je rendering engine napisan u C++. Totalno si konfuzan.

Ja sam napisao da sam Remove Everything 3D napravio za manje od nedelju dana, to mi je najsvežije. Za ostale igre se ne sećam. Onoliko koliko truda sam uložio tako je i ispalo. Imam par igara koje su negde na sredini počeo sam na njima da radim još 2011, ali nikako da završim zbog posla. Pa ovo što vidiš na mom sajtu je nešto što sam uradio u slobodno vreme čoveče.

Imam ja svoj 2d engine koji sam napisao u C++ koji koristi OpenGL i radi na sve 3 mainstream platforme, Windows, Linux i Mac OS X, ali sam samo izbacio 3 igre za Windows. Mislio sam kada imam vremena da ga proširim na 3d. Imam ja tu puno planova šta bih želeo da uradim.

Što se tiče Adobe platformi, ja sam stavio šta sam napravio, sada ti stavi za Unity u drugi topik šta si ti napravio, pa ću onda ja da komentarišem. Mislim da bi to bilo fer. Ali nemoj da stavljaš neke komercijalne naslove gde su timovi radili, stavi svoje radove gde u credits stoji tvoje ime i prezime, pa da pričamo. Ovako isprazno filozofiranje ne vodi ničemu. Ti maš neku pogrešnu predstavu da od Unity zavisi koliko će dobro igra da ispadne. To uopšte nije tačno. Ispada kao da klikneš nešto na Unity i onda Unity ti napravi nešto. Gluposti. Pa samo od programera, dizajnera, muzičara zavisi. Ja sam ti stavio Flash 11 primere, tuđe. Znači nije problem u Flash 11, već je problem u meni, ja nisam odvojio dovoljno vremena, što sam i napomenuo. U principu više idem na varijantu par sati modelovanja (uglavnom kocke) i onda nešto da bude interesantno, zezalica, tipa casual igre.

Ja inače i pravim casual igre za strane poslodavce. One jesu vizuelno mnogo jake, jer mi uglavnom daju već sve spremno ili ja uložim veliki trud da napravim, ali su zato 2d i obične, nisu stage3d, jednostavne su, za ženski rod uglavnom.
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke