Prikaz jedne poruke
Stara 11.8.2012, 15:15   #13
chaami
Član
 
Član od: 15.12.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 120
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: CoderGames gotove Flash i PC igre.

Upravo tako kako si rekao. AS3 sa Stage3D API-jem uz korišćenje nekog dobrog framework-a i engine-a (recimo Flare3D koji si i ti pomenuo) je moćna alatka koja sigurno nadmašuje mogućnosti Uniti-ja. Da, ti si potpuno u pravu. Uniti je igračka u poređenju sa Adobeom. Zato je još i strašniješto neko ko je tek ušao u svet programiranja za samo par dana sa Unitijem napravi vizuelno daleko bolju igricu nego što su te tvoje.
Ti mene izgleda nisi razumeo. Mogao sam ja da postavim za primer i Shiva3D ili Ogre ili bilo koji drugi engine. Poenta je što ti imaš 10 godina iskustva, što sebe smatraš expertom za Flash, što potenciraš veliku moć Adobe alata (u šta niko ni nesumnja), a onda tražiš da ti se prokomentarišu igrice koje si pravio sa golim Flash-om i koje su na nivou nekog Game maker-a.

Spominjanjem nekog enginea (igrom slučaja je to ovaj put bio Uniti) hteo sam da ti ukažem na to da je korišćenje golog apija hod po trnju i da bi ti bilo bolje da se i ti okreneš nekom engineu za Flash ako misliš da ti igre liče na nešto. U suprotnom, džaba ti sva snaga Adobea.
chaami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke