Prikaz jedne poruke
Stara 16.1.2008, 17:09   #118
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
MaxXx kaže: Pregled poruke
...
Slažem se sa tobom u nekim stvarima - podjednako volim i starije i nove igre, pa ne mislim da su starije igre lošije Ja mislim - bile su dobre u svome vremenu, kao što su nove dobre danas.

Stalno spominješ da su stare igre bile inovativne - pa, nisu baš sve. Moraš priznati da je i u "starije" vrijeme bilo mnoooooogo smeća od igara, koje su bile samo klonovi hitova, isto kao i danas - i danas ima inovativnih igara i mnogo klonova. Igralo se jako mnogo klonova jedan za drugim, a u suštini su to bile iste igre, sa različitim likovima, okruženjem i pozadinskom pričom. Biti inovativan u to vrijeme je bilo jednostavnije - zapravo, samo ako gledamo iz današnje perspektive - ali u to vrijeme je bilo užasno teško popraviti grafiku, dodati nove pokrete, izmišljati nove načine upravljanja - bilo je teško tehnički unaprijediti igru, i svaki takav napredak je bio očigledan i dovoljan za to vrijeme. Danas je teško biti inovativan - hiperprodukcija je igara pa je teško naći nešto što već nije viđeno, mnogo žanrova koji se ne sviđaju svaki svakome igraču, tehničke karakteristike više nikoga ne napaljuju - meni bi npr. bilo inovativna neka kombinacija FPS-a, FRP-a i borilačke igre koja bi u sebi imala mnogo avanturističkih zagonetki, sa mnogo sporednih zadataka, sa dobrom grafikom i zvukom ... (jesam li šta zaboravio Dobro, GTA je stvarno super, ali, nešto mu fali - možda malo avanture drugačije od prostog češljanja lokacija ) ) Da ! postali smo i razmaženi, zar ne ?

Istina je da je izvođenje tada bilo mnogo jednostavnije. Ali, i manje moćno ! Da ti slikovito prikažem (lupam ): nekada si na fotokopir mašinama morao pritisnuti jedan taster, i dobio bi jednu crno-bijelu kopiju originala. Danas moraš pritisnuti deset tastera tačno određenim redosljedom da bi dobio 11 kopija originalnog dokumenta u 1/4 originalne veličine raspoređenih po 3 na A4 papiru i poslatih na predefinisani mail ... Uopšteno, igre ne bi mnogo napredovale da su ostale na upravljanju sa 4 tastera smjera i dva pucanja - to je recimo pogodno za platforme ili 2D pucačine, ali nije za strategije, avanture, FPS da ne pominjem ... U redu, ima igara sa očajnim upravljanjem (Devil May Cry i POP Sands of Time su me izluđivali), ali, bilo je i starih igara sa tromim i nepreciznim kontrolama - izvini, trenutno ne mogu da se sjetim konkretne igre, ali se sjećam nerviranja zbog skakanja sa platforme na platformu, i beskonačnih padanja u bezdan, a onda skočim i, neznano zašto, uspijem u skoku ... Uostalom, danas bar ima da se nađe relativno jeftino raznih joypad-ova, volana, miševa, pa ako je lakše sa joypad-om, kupi ga

Ono što mi nedostaje iz starih vremena je druženje - nismo svi imali kompjutere, išlo se kod komšije, bila mi je uživancija ne samo da igram, nego i da gledam nekog kako "rastura" neku platformu, sve su se igre igrale u društvu, kad jedan pogine, nastavi drugi, drugovi su pokazivali "... NE IDI TAMO !!!!! Vraćaj se ... Ubij gada !!" Nema multiplayera koji bi mi vratio taj osjećaj ...

Još jedan problem današnjih igara je što se preozbiljno shvaćaju - ranije se prosto uživalo u igrama, u otkrivanju caka ... a danas mi je dovoljno da vidim "EA SPORTS" logo pa mi se smuči, a ne još da je igram ...
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
branko999999999 (16.1.2008), MaxXx (16.1.2008), Oggy (16.1.2008), zone2403 (17.1.2008)