tema: GreedFall
Prikaz jedne poruke
Stara 11.9.2019, 12:44   #77
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom GreedFall

Posle 15tak sati igra je dobra mada odmah se vidi da je u pitanju mali tim developera pošto ima podosta copy paste, što npc što gradova i objekata, komentara i banterovanja itd, optimizacija je tu i tamo, na startnoj lokaciji fps mi je bio na sve strane mada kad sam završio prolog i prešao u new world optimizacija je postala bolja i fps stabilniji.

Igra nije standardni ow nego pozajmljuje ideje iz Origins a i Inkvizicije dakle hub lokacije što nazalost povlači mane iz Inkvizicije a to je praznjikavost doduše ovde je to skejlovano pa i ne bode toliko oči (meni više smetaju nevidljivi zidovi koji se nalaze na mestima gde im i nije baš mesto) mislim da nisam još otkjučao ni pola lokacija u main priči jer se bas fokusiram na kvestovanje, ali uglavno lokacije nisu loše mada kao sto sam rekao imaju svoje mane koje će uticati u zavisnosti od tolerancije igrača

Combat je onako okejiš mada mislim da je više ostao na dobroj idejia, kamera je dosta wonki tonki, borba u prsa se svodi dosta na odbijanje napada i kontra istih (neprijatlelji imaju i dodatni armor pored health bara). Najveća mana po meni jeste apsurdna količina mane (punz) koja se potrosi za kastovanje madjija tako da sam je batalio i prešao na cc build sa puskama pištoljima i bacanjem bombi i poisona. Uglavnom na combat se treba navići (postoji i taktički pause u borbi mada bi ga ja menjao za klasičan jump i roll) i jos jedna mana dolazi u vidu težine koja postaje trivijalna kako se leveluje

Priča i setting su zanimljivi, igra je inspirisana 18tim vekom sto povlači kolonizaciju (Amerike) koju su iz Spiders a predstavili na svoj način. Glavni protagonista je pripadnik neutralne frakcije (merchant guild) koji kreće put novog sveta da izdestvuje mir izmedju kolonista i lokalnih plemena kao i da usput nadje lek za plague koji hara njegovom/njenom domovinom (majka protagoniste boluje od dotične zaraze) U toku igre igrač sreće pratioce (ja sam za sada našao troje od valjda pet pratilaca) svako od njih ima nekoliko stage ova personalnih kvestova koji otkljucavaju progresiju igrača sa njima i potencijalnu romansu. Nisam još uvek daleko odmakao u tom delu tako da ne bih mogao šta više reći sem da se trenutno fokusiram na te delove. Uglavnom ovaj deo igre je dobar mada se i tu vidi pojedina limitiranost pogotovu u vezi lore a i nacija kojega naseljuju

Za kraj dolazim do najboljeg dela igre a to je kvestovanje. Najbolji kvest dizajn koji sam video duži niz godina, svaki kvest ima više stageova i svaki se račva u nekoliko grana koje daju igraču nekoliko načina da ih završi. Ja igram sa vrlo harizmatičnim likom i uspeo sam da većinu kvestova (do sada) zavrsim bez sukoba dakle sto ubedjivanjem sto mitom, tako da od mene ide veliki plus developerima na ovakvim potezima. Koliko su me TES i Fallout odvlačili od main priče svojim dizajnom gameworld a i istraživanjem istog toliko me ova igra odvlači side kvestovima i kvalitetom istih.

To je to za sada uz dodatak da je audio takodje dobar što va što sama muzika

Poslednja ispravka: Exia (11.9.2019 u 12:54)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (2.10.2019), Krilce (11.9.2019), Leonida (11.9.2019), pentraksil (11.9.2019), Vladimirus86 (11.9.2019)