Prikaz jedne poruke
Stara 30.11.2015, 1:40   #17
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Da se pohvalim plus 1 pitanje

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Normalno je da slika izgleda bolje na plazmi nego na nekom jeftinom LCD-u (mada tih 600Hz kod plazme nije isto sto i 60Hz kod LCD monitora, nije to kao sto ti mislis). Dosta stvari utice na kvalitet prikaza, ne gleda se samo refresh rate (odziv, rezolucija, boje, uglovi gledanja...)
Pusti film na kvalitetnom 60Hz IPS monitoru i uporedi sa nekim jeftinijim 120Hz modelom, videces da gresis.
Takve 144Hz monitore najcesce uzimaju oni koji igraju FPS multiplayer igre, ali njegova konfa ne izgleda kao da je sklapana za BF3/BF4, CS:GO... Athlon nije prvi pik za takve igre.
Nece da skodi 144Hz monitor, ali mogao je bolje da rasporedi novac.
Pricam prvenstveno za monitor 144 vs 60Hz ono sto je Picard pitao, to sam prokomentarisao sto najbolje ilustruje ovaj YT klip https://www.youtube.com/watch?v=928VyYQxKKo (fps prakticno isti) a svakako da ima jos igara pored CS koje mogu da izguraju vise od 60fps na ovoj konfi uz adekvatne detalje.

Inace to sto sam gledao sa TV-om na 600Hz nije bila plazma u pitanju nego LCD LED Samsung 42 ili 50" ne secam se (VA panel), 600Hz CMR sto predstavlja duplu vrednost ustvari prave hercaze (300Hz standardne hercaze vs 50Hz - 100Hz CMR), poznato mi je odlicno i da drugi proizvodjaci nejmuju ovu duplu vrednost tipa AMR, MCI, PMR... a da sam gledao plazmu mozda bi bilo jos za nijansu bolje zbog odziva koji je uglavnom oko 1ms za razliku od ovih TV-a koji su bili po 5ms.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke