Prikaz jedne poruke
Stara 3.3.2012, 0:23   #20
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Jesi siguran da ce SS-400-ET opsluziti i sledeci upgrade?!
Sta ako covek bude hteo da stavi neku malo jacu graficku kartu?!
Namena mashine je audio i video obrada uz office. Mislim da bi nam javio ako je tu planirao da stavi Radeon 7970 .
Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Verzija od 750GB je 800din skuplja.. Tako da mislim da je bolje uzeti 250GB veci HDD. Osim ako je 500GB dovoljno(sto cisto sumljam).
Zato i rekoh "ako ima razlike u ceni". Mozhe da zameni, ako mu vishe odgovara budzetu, a i ne mora.
Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Ta ploca je apsolutno dovoljna.(moje misljenje)
Ne hvatam bash logiku, uzeti plochu koja je jedva "dovoljna", ali zato uzeti jache napajanje, koje verovatno nece nishta znachiti, a moci ce lagano da ga zameni ako bude planirao promenu grafichke kartice na 6870 ili jacheg potroshacha? Da ne pricham o tome koliko 6870 kasnije nece imati smisla, ako 7850 bude imala jedan PCI-E konektor, a imace jer se najavljuje 95W TDP koji je smeshan i za napajanje sa 30A na 12V grani .

Ja nikad ne bih uzimao, ili preporuchivao, bilo kome da uzima matichnu plochu koja je samo "dovoljna", ako je moguca bilo kakva reorganizacija budzeta, a ovde je moguca, ochigledna i smislena. Nedostaci H61 chipseta su prezhvakani 100 puta, nema mnogo svrhe da se ponovo pominju. Dzaba mu i USB3.0 i SATAIII, ako ce da zhrtvuje H67 za H61.
Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Sto se SSD-a tice, 32Gb je premalo. Bar 64GB. Sam Windows 7 zauzima preko 20GB.
32gb je premalo onome ko je lenj ili neuk da malo reorganizuje Windows. Uz jako malo igre sa system restore-om, recycle binom, pagefile-om i josh par finesa i voila - Windows 7 x64 + svi aplikativni programi (a toga ima na kilogram) kod mene 19.3GB. Eto, na SSD od svega ostalog shto sam promenio mozhesh da prebacish i pagefile, opet se uklapa u rachunicu. Samo sam naveo kao alternativu, ali ja opet mislim da je H67 bolja investicija + je mnogo jeftinija nego investicija u SSD, a i SSD se uvek mozhe dokupiti.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke