Prikaz jedne poruke
Stara 5.4.2009, 19:47   #10
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: da li je moguce?

@SemperFi - tebi bi najvise odgovarao laptop iz MSI-eve GX serije, mozda cak i ako nadjes onaj Asus sa 9650GT grafikom za oko 700e, njega ces teze jer je bio jedan kontigent koji je vrlo brzo otisao, zato telefon u ruke i zovi par radnja koje su se prvenstveno specijalizovale za prodaju laptop racunara.

Citat:
Macak Mackin kaže: Pregled poruke
konkretno...

MSI GX701

- 17" WXGA+ Glare Type TFT, max. Aufl. 1440x900
- Intel Core 2 Duo T9300 2,5 Ghz (6MB L2 Cache/800 FSB)
- 3072 MB DDR2-RAM
- 320 GB SATA-Festplatte 5400rpm
- 512 nVidia GeForce 9600GS Go, 768 MB TurboCache
- DVD+-RW DL Laufwerk (8x/4x/16x/10x/12x/24x)
.
.
Super predlog ako ga nadje kod nas, prvenstveno mislim zbog procesora koji je kod nas bas malo zastupljen.

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Samo da znas MSI se uvek raspadne posle nekog vremena. Znaci treba da ga uvalis nekome pre nego sto se raspadne. Ili ga ne kupuj uopste
Znaci, ja sada kucam sa raspadnutog laptopa.

Citat:
zvicko kaže: Pregled poruke
Koliko ja znam od uranijuma se neprave lap topovi.To je radioaktivni element.Ja nebi kupovao lap top jer ce ta dole navedena komfiguracija zastariti za 2godine i onda ces moci da ga bacis u bunar jer lap top moze slabo da se ojaca.
Sale se ljudi, skontaj...

Onaj ko uzima laptop ima kintu za ponovnu kupovinu (tako je makar u 80% slucajeva).

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Pa sasvim slucajno sam bas instalirao vindoz na jednom MSI lapopu koji je u februaru placen 75 kila dinara. 15'' Core2Duo 2GHZ, PM45, HD3650, 8 ili 4GB ram, ne secam se. Tastatura se ugiba toliko da kad pritisnem Q mogu da dodirnem procesor Slucajno sam ga zakacio fleskom i ostala je ogrebotina pored USB porta. A USB port je inace kriv. Vidi se kad bocnes flesku da viri u kriv pravac. Tako da ne pricam bezve. Vlasnik tog laptopa proklinje dan kad ga je kupio. Sad oce da ga proda za 55k al niko nece da kupi. Neznam jel prodao.

PS: Znam da laptop moze da se koristi za igre vrlo uspesno. Ali MSI laptopi se ne prodaju dobro zato sto su dobri, nego zato sto su jeftini. A da bi bilo jeftino mora a)da se firma odrekne dala profita b) da se pravi fush

MSI radi ovo pod B
Kao prvo, zeznuse za vas za cenu tog laptopa, 75k a te komponente.
Ovo za ugibanje jos nisam cuo (toliko da mozes da dotaknes procesor?), jeste da kvalitet MSI laptopova nije na vrhuncu kao sto je slucaj kod Dell ili Asus (ne ovi nasi socijalni) laptopova ali da se tastarura toliko ugiba, mora da je dobio neki falican primerak, mislim, gde je taj lik gledao kada je kupovao laptop. Mora da je neka zenska prodavala laptop, 'oce to kada zenske prodaju komponente.
Ja sam ubacio i izbacio mali milion fleski iz svih usb port-ova i niti jedna jedina ogrebotina nema. Evo sada cu ponovo da pogledam - nema (ako treba, slikacu pa vidi sam...). Inace, niko nece da kupi taj laptop za 55k jer je stvarno prevelika cena za bilo koji laptop sa tim komponentama bio on Dell, HP, Acer ili neki treci...
MSI laptopovi se kod nas prodaju prilicno dobro, ne samo zbog cene vec i zbog garancije koja uistinu zna ponekad da zakaze ali je to sve opravdano jer nije njihova krivica vec nase carine jer im delove na carini drzi i po 2 nedelje.
Inace, sto se tice onog dela oko profita ili fush-a, to je u principu manje-vise istina, ne mora sve sto je fush uvek da bude jeftino a sa druge strane ne mora sve sto je jeftino da bude fush. MSI laptopovi su daleko od fush laptopova. Ima par serija kao sto je VX i VR serija koja su uistinu losije izrade i treba ih izbegavati jer su stvarno dno MSI-evih laptopova. EX serija je manje-vise ok sto se tice kvaliteta izrade, ja imam EX610 preko godinu dana i jedan jedini problem koji sam imao je to sto je kuler posle 10 meseci poceo da tandrce, problem je naravno resen a to je bila prasina koja se bas podosta nahvatala na lopatice kulera. Sve ostalo je super, cak sam i dvoumio da li da prodajem laptop i na kraju sam odustao jer mi zavrsava posao i vise nego dobro. GX serija je nesto drugo, kvaliet izrade je na visem nivou od EX serije i to se da primetiti vec na prvi pogled. GX600 serija je kao i EX600 samo sto je isarana sa nekim tribalima (mada ima i laptopova koji nemaju tribale) i plastika tj. izrada je vidljivo bolja, laptop je nesto tezi i jednostavno cvrsci kada se uzme u ruke. GX700 je skoro top MSI ponude sto se tice laptopova, tu je i GT serija koje jos nema kod nas ali ce biti za jedno mesec-dva. Komponente GX serije se razlikuju od laptopa do laptopa tako da se uvek nesto moze naci za svaciji dzep, ali naravno nije isto GX laptop od 50k dinara i laptop od 70k dinara. GX700 je stvarno super laptop, od izrade pa sve do komponenti, ali ne ocekujte da mu baterija radi preko 2h, ipak se dosta "mocne" komponente nalaze unutar njega. E sada, svi ovi laptop-ovi GX610 i GX710 su zamenjeni sa naslednicima GX720 i GX620 i obicno se samo razlikuju u velicinama ekrana. Koliko para toliko muzike... Sve u svemu, malo sam smorio ali sve je to po propisima. Ono sto sam hteo da kazem je to da je MSI kod nas napravio mali boom sa svojom ponudom, vrlo povoljni laptopovi za siri spektar ljudi sa garancijom od 2 godine. Ako bi poredili MSI sa Dell-om onda bi MSI prso (da se ne lazemo) ALI kada bi stavio 2 laptopa jedan pored drugog, MSI GX600 serija i Dell Inspiron npr. (u istom su cenovnom rangu) bas se pitam koji laptop bi potencijalni kupac uzeo.
Mada opet, onaj koga ne zanima makar malo gaming onda bi taj verovatno isao na Dell ali je takvih vrlo malo, mnogi lazu kada kazu da se ne igraju na laptopu, samo nece da kazu jer misle da ce da ih kude i da im pripovedaju kako je mogao da uzme 5x bolji desktop komp, siguran sam 100%.
Eto, na to sam mislio, za solidne pare imas laptop koji ti. da kazemo, moze potrajati i vise nego te famozne 2 godine. E sada, kada je neko bio npr. 2 godine na nekom laptopu kao sto je Toshiba i onda uzme neki laptop koji je rang nize ispod laptopa kojeg je vec imao i pocne da kudi kako ovo ne valja pa ono ne valja... E tada onda stekne utisak kako je taj laptop shit i onda mu to ostane u glavi za vek vekova...

Smorih ja i sebe sa ovim... Zakljucak: Koliko para toliko i muzike! Ako neces MSI GX za 700e imas za 1200e Toshiba-u Qosmio pa se igraj do mile volje, za 1200E! :P
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke