Prikaz jedne poruke
Stara 4.3.2020, 8:38   #159
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Half-Life: Alyx

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
1. Ja sam se toliko nagojio od sedenja da bi mi apsolutno prijalo - samo kad bih imao soma evra za Index.
2. Mnogi od nas doživljavaju igre kao nešto više od klikni-trči-pucaj-skači i naučili smo da cenimo kvalitetno odrađena multilayered single-player iskustva jer za takvu igru treba najviše veštine i vremena i talenta - kao za dobar film ili knjigu.

Ne kažem da ti lično nisi jedan od takvih nego jednostavno kažem kako posmatram iz svoje perspektive sve ovo.



E, ali ta estetika je besmrtna, Quake na Pentiumu u toj rezoluciji na 15" CRT-u je čist hedonizam za mene.



Znaš šta, kad budeš probao igru dođi pa piši opet ovakve gluposti. Isto važi i za ostale uključujući dexa koji najavljuje GOTY na osnovu par klipova. Kad se malo bolje sagledaju ovi gameplay klipovi činjenica da su igru napravili da može da se igra teleportovanjem ali i smooth kretanjem odmah stvara dosta potencijalnih problema što se tiče određenih problema sa time koliko visoko ova igra zapravo može da puca jer se stvara dosta jasna slika o tome šta su smeli da urade a šta ne u okruženju gde možeš da biraš način kretanja kroz isto.

Sigurno će biti sjajan linearan niz fino ispeglanih skriptovanih sekvenci iskombinovanih sa lepo osmišljenim interaktivnim okruženjem - ali realno VR je u ovoj formi koju sada imamo tu i dostigao peak i HL:A će samo pomoći, kao zamorče, da se to malo bolje proda i da se vidi da li će VR ostati gimmick ili će polako da se useli svima u domove sa next-gen konzolama.

Ja glasam za varijantu da nam se useljava u domove, ne bih imao ništa protiv da se prave igre koje baram i delimično podržavaju VR: simulacije, rail shooteri itd. VR-only se ionako neće desiti još ko-zna-koliko, ali krajnje je vreme da polako uđe u mainstream i da krenu da padaju cene uređajima.
Poenta ona dva GIF-a koja sam postavio nije bila najava GOTY nagrade nego sala jer u jednom vidis kako igrac koristi vrata od vozila koja otvori kao cover, a prime par godina ljudi se odusevljavali zatvaranjem vrara u The Divison. A drugi GIF prikazuje igraca kako uzima spricu iz portabilnog WC-a sto je zaista smjesno.

Druga stvar koju si pomenu je kretanje koje je prakticno najmanji problem u ovoj igri. Problem sa VR igrama je interaktivnost jer sve prakticno mora biti bazirano na fizici, nema animacija standardnih. Zato sam spomenuo vrata I problem sa vratima. U standardnim igrama pritisnes dugme koje da komandu engine-u da pokrene animaciju, u najboljem slucaju kao tipa novi CoD moguce je odskrinuti vrata ali to je I dalje unaprijed animirano. U HL Alyx mozes da otvoris vrata prakticno kako hoces jer imaju fizicka svojstva pravih vrata.

Sad uzmi to I pomnozi sa brojem interaktivnih predmeta u igri pa vidi koliko je to kompleksno I na sta se sve moralo misliti od pocetka rada na igri. Ljudi prosto nece ili ne mogu da shvate da VR podize gameplay na jedan drugaciji nivo gdje je igrac prakticno gamepad, gdje svaki pokret ruke u stvarnosti je pokret u samoj igri. Naravno ovo je tek pocetak VR-a koji ima jos mnogo prostora za rast, ali vec sada moze da se vidi potencijal I igre kao sto je Half Life Alyx prikazuju taj potencijal I guraju tehnologiju naprijed.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke