Prikaz jedne poruke
Stara 19.9.2011, 21:25   #5
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Strateski plan upgrejda

Uh sad mi nekako vec gori pod nogama udvostrucio sam kolicinu ram memorije tako da mi sad u fijoci stoji 16GB@1600mhz DDR3 Kingston HyperX Genesis memorije (4x4), a bas trenutno radim neki Blu-Ray authoring i stvara mi veliki problem, ovaj Sonic Scenarist srce memoriju ko lud, sto vise objekata to veci problem Odjednom mi ovih 4GB postalo isuvise tesno.

E sad posto sam odlucio da ostanem na AMD platformi, mogu spokojno da pazarim neku plocu, a potom i Bulldozer vremenom.

Posto sam razmotrio ponude koje je ivicagmc ponudio, medjutim jos sam u dilemi da li uzimati neki 8xx ili 9xx chipset.

Ono sto se meni svidelo i bode mi oci jeste GA-970A-UD3 mada koliko sam citao komentare ali ne znam zasto navodno ima losije komponente od GA-870A-USB3, mada ja koliko sam ih uporedjivao na sajtu deluju da imaju sve isto, jedino sto je 970 noviji chip po meni je to prednost i duplo vise naponskih jedinica i bolju podrsku za memoriju.

Druga je GA-990XA-UD3

Ona jedino kao razliku odnosu na 970 sem naravno chipa, ima i tri pci-e za graficke, e sad moje je pitanje posto imam W-Lan karticu koja je pci-e i Asus Xonar DX koji je takodje pci-e, da li cu moci da ih ubacim u te vece slotove ? da li je to u opste kompatibilno ? Posto kad stavim graficku koja zauzima 2 slota necu imati gde da stavim xonar koji se stvarno dosta greje. Bice veoma tesno.

I eventualno razmisljam o GA-990FXA-UD3.

Ono sto mi je merodavno to je firewire, da mogu da stanu dve pci-e (wifi, xonar) kartice konforno, 16gb rama 4 slota.

Hvala opet na pomoci, ali mi je mozak skroz blokirao jos ne mogu da se odlucim.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke