Prikaz jedne poruke
Stara 8.5.2016, 8:20   #394
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Citat:
Mare! kaže: Pregled poruke
Pa kako jel ti draze zzzzk..zzzzk? sad kad sam probao sve se vrti bez ikakvih zvukova bez slike na monitoru, pa posle reseta su se opet vratili zvuci.. sve se to desava bez/pre bipova sa maticne

Edit: sad malo cacne ventilatore i nista.. najverovatnije onda napajanje otislo, testiracu veceras
Edit2: sad je uspeo da ga izvuce, necu ga gastiti dok skroz ne umre hehe
I meni se skoro dešavalo da neće komp da se podigne iz prvog paljenja, zavrti ventilatore ali ne pali monitor. Onda restartujem komp po više puta dok ne progura. Prvo sam testirao napajanje unimerom na svim granama i bilo je dobro. Na kraju se ispostavilo da je ploča, ubrzo je dala i druge kvarove.

Citat:
Jack™ kaže: Pregled poruke
Bios jos nisam apdejtovao ali sam delimicno resio problem. Stavio sam drugo napajanje umesto onog kung fu i resetovao bios i sada se lepo dize windows ali tastatura i dalje svetli kada je racunar ugasen. Videcu da li se usb tastatura isto ponasa.
I meni na novoj matičnoj numlock ostaje uključen i kada je računar ugašen. To je svakako do nekog podešavanja u biosu koji ostavlja aktivnu 5V granu na ploči. Nisam se dalje udubljivao ali znam da neke ploče sada podržavaju Allways On USB da bi mogli da se pune telefoni i kada je računar ugašen i sl.

Poslednja ispravka: Aibo (8.5.2016 u 8:29)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke