tema: [Mobilni telefon] Google Nexus One
Prikaz jedne poruke
Stara 1.5.2010, 6:38   #2
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Google Nexus One

Ekran

Kao prvo, ekran je stvarno predivan. Boje su prirodne, jake, a s obzirom da je u pitanju AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diode) ekran, crne boje su fantastično prikazane. Hardverski, što se samog ekrana tiče, zaista je bez premca i daleko nadmašuje iPhone.


Do problema ponekad dolazi sa backlight tj. sa osvetljenjem ekrana. Naime, da bi uštedeo bateriju, light sensor je podešen suludo po mom mišljenju. Neretko se desi da je napolju jarko sunce, a da se brightness automatski podesi na 70% umesto na 100%. Takođe, senzor je preosetljiv: npr ja držim telefon u ruci i često on non stop menja osvetljenje, iako sam ga jedva mrdnuo. Ovaj problem sam rešio time što sam isključio automatsko podešavanje osvetljenja i stavio osvetljenje na 100%.


Ekran je jako visoke rezolucije (48x800 ako se ne varam, duplo više od iPhone) što omogućava kristalnu sliku i lako čitanje sitnih slova.


E sad možda najveći problem kod Nexus One jeste touchscreen tj. mrežica ekrana koja je osetljiva na dodir. Iz nekog razloga, Google je odlučio da instalira dosta stari model touchscreen-a - Synaptiec ClearPad2000. Na primer, hardverski, ovaj touchscreen ne podržava multi-touch (podržava tipkanje samo jednim prstom) što je izazvalo veliku kontroverziju kada je aparat debutovao na tržištu, pa su genijalci iz Google-a uspeli da implementiraju softversku podršku. Sada, multi touch generalno radi super (meni lično), međutim neki stress testovi su pokazali da ipak ne radi kako treba.


Takođe, dešava se ponekad da ekran jednostavno prestane da bude osetljiv na dodir. Npr. kada hoću da otključam telefon (pritiskanjem na POWER dugme telefon se budi iz sleep režima i "draw pattern to unlock" se pojavljuje) to ne mogu da uradim, jerbo ekran ne reaguje uopšte. Međutim, razgovarao sam sa drugom koji ima isti telefon i on reče da je imao iste probleme prvih 2-3 dana. Ja imam telefon evo 5. dan i taj problem se nije pojavljivao zadnjih par dana. Takođe, ovo je ipak najverovatnije softverski problem.


Za vlasnike iPod Touch i iPhone-a, trebaće vam malo vremena da se naviknete na ovaj touchscreen. Ovaj ekran nema neku vrstu zaštite koji iPhone ime, a koja sprečava ostavljanje otisaka prstiju po njemu. To je mač sa dve oštrice; sa jedne strane, otisci su vidljivi po ekranu, a sa druge, ekran je super-osetljiv. U početku mi je ta super-osetljivost smetala jer sam navikao bio na iTouch, ali sada mislim da je super (i zaista jeste).


Generalno, mislim da nije potrebno reći da je gledanje YouTube klipova u HD rezoluciji vrhunski.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke