Prikaz jedne poruke
Stara 18.5.2017, 17:26   #14
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
maxiMD kaže: Pregled poruke
@ Djordje

Ne znam samo kako si ti uspeo tako da protumačiš kraj knjiga.
Spoiler za kraj:
Geralt prvo umire, to je tačno, ali ga onda oživljava Ciri uz pomoć jednoroga i onda i njega i Jenifer odvodi u neki drugi svet. Tamo vidimo da se Geralt oporavlja od zadobijenih rana sa zavojima na telu i da ne znaju gde su. Oni odatle naravno sami ne mogu da se vrate, jer je u pitanju drugi svet, ali svakako mnogo više činjenica ide u prilog tome da su itekako živi. A u igrama je kao što znamo njih na tom svetu našao Wild Hunt, koji kao i Ciri mogu da putuju između svetova, te su oboje tako najpre napustili taj svet, a potom se i vratili u svoj. Vrlo izvodljivo, nije CDPR baš izmislio nešto što nije uklopljivo u priču ispričanu u knjigama.


Dakle to što ti napisa meni nema nimalo smisla. A knjige sam čitao više puta i baš sad pogledah ponovo poslednjih nekoliko stranica poslednje knjige, čisto da proverim.
Spoiler za kraj knjiga:
Hm, ne bih se baš složio. Sad što se tiče umiranja, to je već filozofsko pitanja. Nisu umrli možda fizički hajde tako da kažemo, ali jesu za sve ostalo. Međutim, čak i Ciri odmah poslije navedenog dijela u knjizi, kada je Galahad pita šta ja na kraju bilo sa jenefer i Geraltom, počinje da plače, iz čega je sasvim logično zaključiti da čak ni ona ne može da se vrati u taj "svijet", a kamoli da Wild Hunt koji je ograničen na putovanje na samo određenom dijelu između svijetova i koji su gonili Ciri upravo zbog toga šta ona ima mogućnost tako lakog putovanja, može da se vrati i da uzme Geralta i Jenefer. Tako da je po meni mogućnost "povratka" Geralta poprilično natezanje i nepoštovanje lore-a i zbog tog ne bih volio da serija bude bazirana na igrama.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke