Prikaz jedne poruke
Stara 10.6.2019, 13:31   #9
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: HDMI 4k 60hz 10m

Citat:
bajapatak kaže: Pregled poruke
Imao sa slican problem samo je meni osim tackica i slika prekidala kad ukljcim kucne uredjaje koji varnice tipa mikser ,ventilator kupatila,blender i slicno i dolazili su elektricari stvarno vrh u svojoj struci i niko nije rijesio problem dok se nije javio covjek koji se bavi kablovima i audio sistemima.KABAL MORA BITI SA ALU ZASTITOM U SEBI ALI PRAVOM I MORA BITI HDMI 2.0 PREMIUM VERZIJA PROTOK 18,2 GBPS JER ON DAJE 4K REZOLUCIJU NA 60 HERZA obicni hdmi kablovi 1.4 verzije ne mogu isporuciti vise od 4k na 30 herza.Ne uzimati jeftine RIFUZNE HDMI kablove jer bolji uredjaji koji idu na 4 k reze to ne podnose i jako je bitno da je kabla iznutra oblozen FOLIJOM a to jeftini kablovi nemaju AKO PISE DA IMAJU TO JE LAZNA REKLAMA ILI JE FOLIJA NEKA TANKA KOJA NISTA NE ZNACI .Kabal hdmi 2.0 neki dobre kvalitete se ne moze naci ispod 20 do 25 eura .Garantujem ti da ovo rijesava tvoj problem.EVO TI LINK KAKAV JE TO KABAL https://www.amazon.co.uk/Syncwire-HDMI-Cable-Lead-PlayStation/dp/B071WBWGBT
E da sto se tice duzine kabal ako prelazi 7,5 m duzine a ide se na 4k rezoluciju 60 herza mora bi bas bas vrhunske kvalitete cak i bolji od modela koji sam ti stavio u linku mora biti PREMIUM klasa .
oko ovoga se vecito vodi neka dilema po internetu (ne mislim kod nas, nego uopste), a uglavnom se okoncava tako sto se zakljuci da nema potrebe pucati mnogo para za kablove jer svaki koji po specifikacijama podrzava nesto, to uspesno i izvrsava. jednako kao i skuplji.

e sad, da li je to uvek tako ne znam. samo znam da ja dobijam 4k @60fps sa hama kablom koji sam pre 4-5 godina platio par evra (da zamenim neki jos stariji koji se mucio sa 1080p). tece slika kao mleko, zbog cega 30 fps jedva trpim.

anyway, ako nista drugo ne zavrsava posao, valjda vredi probati i kabl. nece se baciti svakako.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke