Prikaz jedne poruke
Stara 5.8.2006, 21:20   #38
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: objasnjenja pocetniku

Ono što sam pričao o „Prirodi i društvu“ gde su objektima pridodate masa, inercija itd. Zašto je to tako rađeno?. Pa zato što je PopCap računao na skalabilnost svojih igrica odnosno želeo je da mogu da se igraju na računarima u dijapazonu od Pentium-a III pa sve do „najnabudženijih“ računara. Da je ovaj deo igrice rađen čistom 2D poligonalnom tehnikom to bi zahtevalo da ciljne konfiguracije imaju katastrofalno visoke performanse, ponajviše vezane za brzinu RAM-a, što bi slažeš se bilo malo bezveze?

I još jedna stvar. Jesi li se ikada zapitao zbog čega sve ove „2D“ igrice prilikom pokretanja na mašinama koje nemaju 3D akceleraciju prijavljuju da 3D akceleracija ne postoji i da će to uticati na performanse prilikom igranja? Odgovor je zbog toga što u tom slučaju „mukici“ od računara ne preostaje ništa drugo nego da čistom snagom softverske emulacije, odnosno „grcanjem“, izađe na kraj sa parčetom đubreta od softvera i njegovim „vrcanjem“

Treba li da pominjem kako se rade čestični sistemi (eksplozije itd.)?

Citat:
A game engine je game engine bez obzira da li je 2D ili 3D.
Čekaj, stani malo. Ispravi me ako grešim ali ja ni na jednom mestu, a posebno ne u citiranom tekstu, nisam spomenuo reči „game engine“ jednu pored druge osim na jednom mestu gde je to trebao da bude slučaj. Kompletan tekst koji sam izneo jeste namenjen „3D engine-ima“ kao aplikacijama koje će moći da se koriste kasnije za razvoj „game engine-a“. Svako ko je stigao do kraja sa čitanjem mog poslednjeg posta valjda je pročitao da sam napomenuo da je 3D engine moguće koristiti za toliku drugih (korisnijih) stvari osim za igrice. A pitanje je koliko ljudi je stiglo do kraja.

Znači, „game engine“ je samo podvarijanta engine-a, bio on 2D ili 3D

Činjenica da li je engine 2D ili 3D tipa najverovatnije bi došao do izražaja u trenutku kada bi naišao na klijenta koji iz nekog razloga traži 3D aplikaciju (ne zalazim u dubinu zbog čega) a ti pokušaš da mu obajsniš da će to “mnooogo da ga boli” i da postoji alternativa tome a to je da koristi recimo DXGame za nešto što definitivno ne može da se “nabudži” u 2D varijanti.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke