Prikaz jedne poruke
Stara 3.8.2021, 9:59   #70
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Koji mobilni telefon koristite? [2021]

Ekran je fenomenalan, sa 120 Hz stvarno nema skoro nikakvog seckanja. Ne bi bilo uopšte da MIUI kao i uvek ne zezne stvar. Baš je svetao kad treba, brzo reaguje na dodir i što je meni najvažnije, ravan je. Definitivno bolji od onog na MI 9T, mada nije ni taj loš.

Izrada je dobra, ne vidim da išta zaostaje za 9T, deluje kao premijum telefon. Punch hole na ekranu je baš mali i jedva se primeti. Volume dugmići i FP senzor veoma lepo urađeni. Posle in screen FP ovo mi je muzika, radi bez greške.

Telefon je tanak i dobar za držanje, ja sam uzeo beli na kojem se ne vide otisci prstiju a tekstura stakla nije onako skliska kao na crnom. GG 5 sa obe strane i plastični ram (izgleda kao metal), telefon deluje čvrsto.
Kamere su malo slabije za slikanje, ali Gcam dosta popravlja stvar. Ipak moram naglasiti da iako je glavna kamera ista kao na MI 9T, slike su bolje, što zbog novijeg softvera, što zbog procesora. U suštini može da se slika i bez Gcam.
Video sa stock kamerom je odličan, EIS jako dobro radi svoj posao, čak i na 4k 30fps.

Igram PUBG i on leti na najjačim podešavanjima (mada ja igram na smooth/ultra zbog bolje preglednosti). Definitivno telefon za gejmere.

Baterija je dosta bolja u odnosu na 9T, izvukao sam 7 sati SoT uz 2,5 sata PUBG. Doduše većinom na wifi.

Zvučnici su stereo, glasni i jasni uz pristojan bas.

Najveća mana je MIUI 12.5 koji ima dosta bagova, do te mere da nekome ko se ne razume u telefone više ne bi preporučio da uzme Xiaomi. Ja sam ovaj uzeo samo zato što je bio na jako dobrom popustu, 40.000 i na rate. Nadam se da će softver malo srediti apdejtima.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LIMAN na korisnoj poruci:
tref (3.8.2021)