Prikaz jedne poruke
Stara 21.9.2022, 13:18   #1159
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Azija ce ih uskoro imati jer Evropljani kupuju po Aziji tecni gas kao da sutra ne postoji pa se ocekuju ogromni problemi bar u Indiji i Pakistanu koji jos nemaju stabilno snabdevanje gasom. Rusija nije jos uvek ukinula snabdevanje USA uranijumom za njihove nuklearne elektrane. Desi li se to, eto igranke i tamo.
Uzgred, moj kolega Nemac (zivi u kuci od 100-ak kvm sa suprugom, dvoje dece i majkom) dobio je dodatak racunu za gas od 6000 evra. To su ozbiljne pare i u Nemackoj koliko god da zaradjujes. Ne verujem da mu je bas do kupovine nove graficke kartice. Posto imam i sam stan tamo upravo cekam koliki ce meni biti racun. Mogu da ga platim naravno, pokusavam da naglasim koliko je situacija zaista ozbiljna.
Mene pojedini gejmeri i IT entuzijasti ponekad podsecaju na "zicoglave" iz romana Dena Simonsa. "Zicoglavi" su neprekidno prikljuceni na net i zive sto posto u virtuelnoj stvarnosti pa dolaze ljudi da im doturaju hranu i menjanju pamperse jer su oni potpuno nefunkcionalni i bespomocni u realnom svetu. Mislim da bi bilo dobro da se pojedini ljudi malo probude, pogledaju oko sebe i realno sagledaju u kakvom svetu zive.
E od ovakvih apokaliptičnih izjava,kako će biti ovako-biti onako,pa biće ovo,biće ono prosto mi se s.re...

Mislim,zar već jednom ne možete da ukapirate na osnovu svega do sada vidjenog da neće biti ništa posebno?....te propašće USA,te pomreće pola čovečanstva od korone ili čega već,te neće biti gasa,struje,para.....a zapravo,ništa od toga se neće desiti niti se desilo......gasa će i ove zime biti dovoljno,struje i to će se nekako pregurati....

Naravno,neće biti ni nikakvog nuklearnog rata,zombi apokalipse......ljudi će i dalje,pa i u Srbiji,skroo masovno da kupuju skupocene grafičke karte,automobile,da idu na skupa letovanja/zimovanja....jednostavno,ova naša planeta,tj bar zapadna "civilizacija" u koju i mi spadamo jednostavno ne može drugačije da živi...
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke