Prikaz jedne poruke
Stara 22.1.2010, 23:31   #23
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: FLAC početnik

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Koje formate podrzavaju dvd playeri i cd playeri u kolima? Moze FLAC? Hteo bih da muziku koju imam u FLACu narezem i slusam u kolima recimo, ali da ostane lossless. Takodje bih pustao i sa USBa u kolima, tako da nema rezanja audio cd-a, nego me samo zanima koji lossless format pustaju playeri .
Citat:
pivonroll kaže: Pregled poruke
Mnogo besplatnih pleyera moze da pusta lossless, ne siri dezinformacije. Foobar 2k je jedan od njih i licno moj favorit (pretpostavljam da furas Windblows).
ABX test se kao prvo ne radi na integrisanoj zvucnoj ili nekoj creative audigy kartici jer su pravo djubre (hejtujte me zbog ovoga koliko hocete, to ne menja cinjenicu da su krs, ovo ce da kaze svaki zaludjenik za zvukom). Na krs opremi sve zvuci isto, kao krs. Zato i ne primecujes razliku u ABX testu.
Evo ti primer, uradi ABX test (FLAC vs MP3) na sledecoj opremi:
Zvucna EMU 0404 + zvucnici Microlab SOLO 5 (moze i SOLO 1 i SOLO 2).
Ako ne cujes razliku ja onda pojedem kompjuter s sve fensi srafcicima i kecapom ako moze
Ne sirim dezinformacije. Covek je pitao za DVD plejer i plejer u kolima, ne za audio plejer. Procitaj prvo na sta se odnosi odgovor.
Drugo, ABX se vrsi na opremi na kojoj slusas muziku a ne na opremi vrednoj 1000+ evra ili studijskoj opremi. Sta mene, njega ili nekog treceg briga da li se cuje razlika izmedju FLAC i mp3 na opremi koju ne posedujemo.
Poenta ABX testa koji licno sprovodimo je da vidimo koji kvalitet zvuka nama odgovara, u svakodnevnoj situaciji, a ne radi teorijskih rasprava.
A tebi bih predlozio da postanes zaludjenik za muziku, ne zaludjenik za zvukom. Potrosis li previse vremena, novca i zivaca tragajuci za savrsenim zvukom, propustas uzivanje u dobroj muzici.
I da. Ne preterujte sa ABX-ovanjem. Jednom kad vam udje u krv, nikad muziku necete slusati sa pravim uzivanjem. Vise cete nesvesno traziti mane u zvuku umesto da se opustite i uzivate.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke