Prikaz jedne poruke
Stara 15.4.2020, 8:33   #709
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Nije ni Steam pozitivac, kako ne shvataš dex? 30% od ukupne prodaje je mnogo iako je Steam platforma u mnogim stvarima najbolja, ali to objektivno ni ne vredi ni ne košta toliko, samo je korišćenje monopolske pozicije. I ni Steam nije u svim stvarima najbolja platforma, npr. mnoge stare igre nisu pačovane da rade lepo na novijim mašinama i sistemima za razliku od GOG-a, plus GOG nema DRM ni za jednu svoju igru. Naravno da ni Epic nije pozitivac, ali eto bar za sada ne pljačkaju developere kao Steam, Google, Apple, Sony, Microsoft pa i GOG i nude fenomenalne besplatne igre.

I Steam je prvo postao popularan zbog toga što je bio obavezan za Half-Life 2, deljenja besplatno Portala 1 i Left 4 Dead 2 i u to vreme prvi put viđenih nestvarnih popusta, Epic je tek sada ušao na to tržište i igra na Fortnite, besplatne igre i timed ekskluzive da bi se probio.

Ti i još neki želite da predstavite da jedino Steam treba da postoji, predstavljate njega i Valve kao nešto bezgrešno, nedodirljivo jer ste fanboyi, mene i 99% onih koji vam se zbog toga ovde suprotstavljaju zapravo boli ... za Epic, nego nas nerviraju vaši dvostruki standardi i na skoro svaki post ovde pljuvačinu Epica i svršavanje na Steam.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ja tebe pitam zasto mene kao korisnika boli briga koliko izdavac/developer dobija? JA gledam svoje interese kao korisnik. Epic meni kao korisniku mnogo vise steti nego sto dobrog donosi, od povecanja cijena do smanjenja izbora gdje cu kupiti igru. I na to sve nedostatka funkcija u samom launcher-u. I kakve veze Steam ima sa igrama koje nisu patch-ovane? To je obaveza developera ne Valve-a, Valve nema pristup source kodu pa da moze da radi sa igrom sta hoce. Takodje Valve nikada nije niti ce forsirati DRM, dosta igara na Steam-u narociti Indie igara je DRM free (odes u folder igre i pokrenes igru bez Steam-a).

I po hiljaditi put nikada nisam rekao da samo Steam treba da postoji (na kraju krajeva nije Epic prva konkurencija Steam-u a ni posljednja). Poenta citave price je da je Epic ponudio inferioran proizvod za krajnjeg korisnika koji forsira da se koristi jer zeli da dobije dio kolaca od digitalne prodaje igara. I evo skoro godinu i po dana nakon izlaska njihov proizvod je i dalje inferioran iako Epic ima milijarde na svom racunu.

Meni nije jasno kako ti koji zivis u ovom okruzenju nisi u stanju da vidis da je Epic tebi pogorsao situaciju kao korisniku. Mi nemamo regionalne cijene na Epic-u pa da kazes eto nesto rade za nas. I jos na to Epic ekskluzive u vecini slucajeva nije moguce uzeti nigdje van Epic Store-a tako da nemas ni popuste na GMG-u npr. Takodje Ubisoft igre bukvalno ne mozes vise ni pokloniti nekome ako hoces jer ni Epic Store ni UPlay nemaju mogucnost poklanjanja (vec sam dva puta mislio prijatelja obradovati igrom a nisa mogao).

Ali eto mozes da uzmes free indie igre i poneku stariju AAA igru pa je sve to ok. A ja ti opet kazem da ce sve te free igre indie developerima doci na naplatu kao sto im je i Humble Bundle dosao. Epic nece vjecno placati indie developere, a kad jednom das svoju igru za dzabe spustio si joj cijenu i nema vracanja nazad (licno znam barem 3-4 osobe koje su bukvalno prestale kupovati indie igre jer ih Epic djeli a Humble Monthly/Choice je jeftiniji).

A o istoriji Steam-a ocigledno nema poente pricati jer ocigledno neces da vidis koliko je Steam znacio PC zajednici u vrijeme kada je taj isti Epic (i mnogi drugi) napustio PC trziste.

Ali jeste i DeCoy i ja samo fanboy-evi koji nekim cudom imaju brdo igara na GOG-u, UPlay-u, Origin-u... i iz nekog razloga kupujemo igre na GMG-u, Fanatica, Humble i mnogim drugim radnjama (legalnim ili ne).

Poslednja ispravka: dex3108 (15.4.2020 u 8:53)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
MegaGiga (16.4.2020)