Prikaz jedne poruke
Stara 12.8.2021, 10:22   #62
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Jedna stvar je tu vrlo bitna:

Kada neko kupi 1080ti za 800e, a proda je za 1000e (uz zahvalnicu pohlepnom rudaru), on lako može da kupi 2080ti za 1200e. Kad nju proda za 1000e on teškog srca, ali ne previse praznog novčanika kupuje 3080ti za 1800e. Jer je 800e platio i 1080ti, a 1000e razlike mu je nadomestio rudar.
E, to je ono što malo ljudi razume.

Svake godine odvojim 50-ak hiljada (kredit na 12 meseci) za nešto da nadogradim na kompjuteru. Uvek sam kupovao grafičke karte iz srednje klase koje posle dve godine postanu gotovo "obsolete" za udobno igranje, te sam uvek kupovao novu, a da staru prodam tek kasnije za budzašto svojim ortacima. Tako sam i 5700XT kupio za 50.000 iako sam imao 1060. Koju sam kasnije prodao ortaku za 12.000 pet dana pred početak kriptoludila kada sam mogao lagano da je prodam za najmanje tri puta veću cenu.

Tako sam i letos merkao šta bi mogao da uzmem za 50ak hiljada, dvoumio sam se da li da kupim R5 5600X ili BeQuiet SilentBase 802 sa Dark Rock Pro 4 kulerom, ali ništa od toga mi nije bilo preko potrebno, R5 3600 mi je sasvim dovoljan za sve, a i kućište mi je dovoljno moderno i praktično da bi uzimao novo. Pa, kad sam, igrom slučaja, uspeo da prodam grafičku za 50% veću cenu nego što sam je platio, nije mi bilo žao da dodam onoliko koliko sam je i platio da bih konačno imao grafičku iz više srednje klase i da mi sve igre lete na maksimumu.

A onda se nađu neki (Shonkas, u tebe upirem prstom ) da me kritikuju zbog nečega što meni deluje sasvim normalno.

Mada, nekada su igre po zahtevnosti bile daleko ispred tehnologije. Prvi Tomb Raider je imao 3D podršku kada je pet ljudi na svetu imalo 3D grafike . Kada se Crysis pojavio mogao je da ga igra na maksimalnim podešavanjima samo neko ko je prodao bubreg za kompjuter. A danas već viša srednja klasa sa lakoćom gužva sve moguće igre u 1440p. Već za par meseci RTX 40xx i RX7xxx će bez problema sve igre da teraju u 4K na maksimali sa sve RT. Kad dođe RTX50xx i RX8xxx neće biti igre niti monitora koje te grafike neće da duvaju sa pola snage.

Dok se ne pojavi GTA VI...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke