Prikaz jedne poruke
Stara 9.4.2020, 19:16   #12
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: IQ test Mensa online

Ovi testovi (bar norveski, ostale nisam gledao) su u sustini Ravenove progresivne matrice, koje su se pokazale jako dobrim za merenje g-faktora inteligencije (cini mi se da je to po Spirmanu, "g" i "s" faktori). Tako da sto se tice testova, oni su ok (ne znam sto se tice bodovanja), slican test ovom sam radio kada sam konkurisao za jedan online posao (samo sto nisam dobio skor vec gde se nalazim u odnosu na ostale kandidate).

Mala zanimljivost, takve testove koriste brojne firme na zapadu, iako nije bas po zakonu (valjda se kosi sa zakonima o diskriminaciji) ali zato ih oni prekrste u "test sposobnosti" i onda je sve OK

@Aibo
To sto si rekao za ljude sa visokim IQ i socioloske odnose je sasvim moguce. Stavise, cini mi se da postoje neka istrazivanja po kojima IQ ~135 gornja idealna granica (osim za vrhunske naucnike i slicno, odnosno lidere u svojim oblastima). Preko toga se cesto javljaju razliciti problemi (ne samo socijalne prirode vec i psiholoski, secam se da cesto oboljevaju od opsesivnih poremecaja, depresije i razlicitih neuroza).

Poslednja ispravka: makiem (9.4.2020 u 19:26)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke