tema: Arilienta
Prikaz jedne poruke
Stara 16.8.2008, 23:34   #17
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Posto vidim da ste uzeli ovo za ozbiljno (nadam se da ce tako i ostati), resio sam da sa vama podelim utiske. S obzirom da mi se ideja igre i izvodjenje (uglavnom) svidjaju, uglavnom cu vas iskritikovati. Prihvatite ih kao prijateljske savete u cilju da igra bude bolja (da smatram da igra ne moze uspeti, samo bih rekao dobar posao i nikad vise ne bi zalazio u ovu temu). Posle nekog vremena provedeno uz testiranje, ovakav je utisak (ne morate mi se pravdati, pisem kao sto bi pisao neko ko se prvi put susrece sa igrom):

+
- muzika (dobro docarava atmosferu)
- protivnici (Ok su, mada, iskreno, kad sam nabasao na prve protivnike i video kako napadaju, odjednom mi se islo u WC...ko je igrao, shvatice) i nacin napadanja - projektili se krecu nepredvidljivom putanjom, oni sektasi (ne znam kako drugacije da nazovem one pod ogrtacem) izgledaju ok
- vatra nije samo lep detalj, zaista utice na vas (nesto kao ignition, traje 5 sec i tada konstantno gubite health)
- samo ponasanje fizike (cekicem sam uspeo da zveknem dvojicu u isto vreme, skok sa vece visinu rezultira u gubitku healtha, creepovi mogu da slucajno povrede jedan drugog...bar sam takav stekao utisak)
- treca kamera daje pregled na teren i broj protivnika

-
- uh, ne znam da li da vas kritikujem, toliko toga ima da se ispravlja, a i sami ste toga svesni. Lik iz treceg lica izgleda glupavo (recite mi da je samo privremeno), nema drugih oruzja, nisam video magije. Skok mi je malo quakeovski, ne znam da li odgovara igri, na predmetima i inventaru treba pise sta su...ma da ne nabrajam. Bolje da vam postavim neka pitanja/sugestije:
* oce li na predmetima u inventaru pisati za sta su?
* za sta sluzi onaj potion kada se u gornjem uglu pojavi neka glava
* jesu li u planu magije i koriscenje luka i strela
* da li previse ocekujem od vas?
* sta ce biti sa klasama?
* Oce biti nekih skillova, prekova, traitova....?
* oce li biti dialoga?
*sta cete jos novo da unesete?
...ako sam vas vec prepao/slogirao sa ovim(ovoliko) pitanja, onda znate sta vas ocekuje kad postanete slavni. Dobro znate da su svi stvaraoci pomalo udareni.

Sto se tice radnje, ako je ono sto si napisao to (a samo treba da se prevede na engleski), onda bas i nije dobro.

(samo) Malo obradjeno(ne zamerite, ispravljao sam samo 10 minuta):

Mracna noc je bila,a pun mesec visoko na nebu bio je svedok neobicnog dogadjaja. Strashna Lepteria,Boginja Bola, donela je na svet decaka, ciji je otac bio obican smrtnik.
Jedina stvar koju je kult njenih obozavatelja ikada zeleo jeste da im velika Boginja podari zastitnika, Izabarnog, koji bi ih stitio i predvodio u ratovima. I tako im boginja dade svoga sina, poluboga, koga ratnici od malih nogu poducavase macu, a mudraci znanju.

U njegovim zlatnim godinama, poslase ga na <Kadariju>, usamljeno ostrvo u centru okeana, gde se nalazila Akademija Majstora, mesto gde samo najtalentovaniji medju ratnicima i carobnjacima obitavaju.
Ali avaj,neka drevna zla sila se obrusi na boginjinog sina i posla strasnu buru, i razbi njegov splav na stotine delova, kao staklenu casu bacenu o kameni zid. Leptirijin sluga, duh Panear, koji je krisom pratio mladog junaka, preuzme oblik munje i u trenutku se stvori kod Boginje Leptirije i saopsti joj strasnu vest. Uplasivsi se za zivot svog jedinog sina, strasna Leptirija zapreti vetru da ce ga zauvek zatvoriti u Vecnu Tamu ako joj ne spasi sina. Uplasi se vetar ovih strasnih reci, i umesto smrti, on ga vrati nazad na obalu njegovog doma.

Sin boginje nije imao drugog izbora nego da se vrati svom rodnom selu, naselju kulta Lepterie. Odjednom zacu krik sa neba koji sledi njegovo srce. Skupisvsi hrabrost, potrca ka selu, nadajuci se da je sve u redu.
Ali tragedija se desila.
Njegovo selo je spaljeno, muskarci ubijeni, zene silovane do smrti ,a deca oteta. Samo su impovi, kreature Haosa, koji su napali selo, lutali u potrazi za preostalim prezivelima.
Mladi polubog pade na zemlju, bolno placuci i proklinjujuci svoju sudbinu. Ali, sa svakog suzom, osetio se jacim. Osetio je Bes. Strasan urlik je odjeknuo ostrvom. Toliko strasan da se i zemlja tresla od straha. Prava snaga sina boginje Bola se probudila.
Jos jedan masakr se desio u tom selu, na isti dan.

Kada je svaki demon bio ubijen, polubog se smirio.


....(odavde mi vec nije jasno, pa sam malo izmenio)
... I krenuo je u potragu za krivcem. Ali sumnja da to zlodelo nije mogao pociniti obican smrtnik nije ga napustala. Njegove sumnje su se obistinile. Iznenada, pred njim se pojavi On. <Belzanar>, gospodar Strave. Toliko strasan, da se i mladi polubog uplasi pred njegovom velicinom. Bog Strave se nasmeja ugledavsi mladice i nestade.
Polubog je znao da bi bio zgazen pod naletom <Belzanarovog>buzdovana, kao mrav pod ljudskom nogom. Zato je Odlucio da se ponovo uputi ka Akademiji Majstora.
Na svu srecu, more je bilo mirno ovoga puta, stoga polukrvni demon nije imao problema na putu ka Akademiji.

Tako nekako.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke