Prikaz jedne poruke
Stara 31.7.2007, 20:28   #15
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: 3d Engine - Ali za mobilne uredjaje!

Evo mene posle par dana. U velikoj sam guzvi na poslu, tako da ne stizem puno da radim na projektu, jer obicno dodjem mrtav kuci

Gouraud shading se moze koristiti za sencenje objekata na ekranu. Recimo imate kocku, pa uradite jedan texture mapping, a onda primenite gouraud shading na alfa kanal teksture u odnosu na poziciju svetla i dobijate time fenomenalnu osencenu kocku. Medjutim, to bi najverovatnije islo veoma sporo i pitanje je da li cu raditi takve stvari; bitno mi je da sam uradio mogucnost i za tako nesto, pa posle svih hardcore optimizacija koje planiram da uradim, ako ostane nesto cpu time-a i gouraud shading ce naci svoju primenu

I dalje me muci texture mapper. Napravio sam mali napredak u odnosu na onu vikend verziju engine-a, ali opet se desava... hmmm... kao da u proracunima dobijem neki offset koji "izleti" van texture, pa mi upise neku brlju na ekran. Da ne bude sada da postujem samo svoje uspehe, evo sada postujem i nesto sto ne radi bas kako treba. Dobro izcrtana textura se vidi na donjoj stranici, dok je gornja sacuvaj boze
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	4.gif
Viđeno:	19 puta
Veličina:	1,7 KB
ID:	9816  
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke