Prikaz jedne poruke
Stara 26.11.2016, 18:17   #10
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Sta da kupim posle WD 3TB Red WD30EFRX

To što je sada 100/100 ne znači i da će ostati, pusti surface scan i ponovo će natrčati na weak i bad sektore.

Skoro sam isto to uradio sa eksternim Samsung diskom, low-level format je sve sredio i onda sam pustio surface scan i mrka kapa, stotinu bad sectora je iskočilo niotkuda.

Po mom iskustvu: Seagate je krš čisti, WD je nedovoljno pouzdan jer sektori brzo propadaju, Toshiba sam previše crknutih video u laptopovima (ne znam za desktop diskove) a Hitachi ima kod mene najbolju ocenu za sada po pitanju pouzdanosti (garantovano rade barem po pet godina) mada uglavnom jednostavno rade sporije od diskova drugih proizvođača u istoj cenovnoj (čitaj: consumer) klasi.

U principu - HDD-ovi su danas krš, potrošna roba. Ne mogu da kažem ni za jedan brend da proizvodi dobre diskove koji traju kao što su ranije HDD-ovi trajali i bili pouzdani. Prvi HDD koji sam imao u prvom kompu je radio preko 8 godina (Maxtor, za koji sam još tada slušao da je međ' gorima) a sada imam još jedan sličan tom samo duplog kapaciteta koji radi evo jače od 10 godina. Doduše u starom kompu je i ne koristi se često ali je izgurao oko 8 godina aktivnog rada.

Nikakav storage osim clouda jednostavno nije 100% pouzdan danas.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke