Prikaz jedne poruke
Stara 29.12.2006, 21:32   #14
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: 2d game engine

Odgovor je da. Moze da se napravi engine koji mozda ne bi bio brz kao neki u C++-u, ali ipak, i to je nesto. Moguce ga je uraditi na nekoliko nacina kao sto je rekao Marko_L.

1. API funkcije kao sto su BitBlt... Da bi radio sa njima ne treba ti neko znanje, nista previse ALI bi morao da imash solidno znanje VB-a. Recimo, ako imash neki sprite koji se nalazi na poziciji 10,10 (x,y) i dimenzija 128,128 (width, height). Sve je ok. Sta ako pravish 2D platformu, i tvoj lik se pomera udesno, pomera, pomera sve dok ne dodje do kraja ekrana i onda ekran se "skroluje" da bi se video i sledeci deo nivoa. Sprajt koji sam pomenuo je i dalje ostao na svojoj poziciji. Kako se mapa skroluje mora da ide levo i da ako se ne vidi, da se ne iscrta. Nadam se da si razumeo... Ja sam se vec zezao sa tim i mogao bih da ti pomognem..

2. DirectX7 - koriscenjem DirectDraw-a mozesh da uradish sasvim dobre igrice... Preporucio bih ti sajt koji je napravio Jack Hoxley(tako nesto) ali je sajt nestao... Imao je puno dobrih tutoriala.

3. DirectX8 - nema vise DirectDraw-a nego je Direct3D zaduzen za 2D grafiku koriscenjem TLVertexa(Transformed and Lit)...

Da bi poceo da pravis engine moras da znas da baratash sa klasama. Ako ne znash, mogu(mozemo) da ti objasnimo sve sto te zanima. Ja sam imao jedan 2D engine ali nemam vise source.

EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke