Prikaz jedne poruke
Stara 26.9.2010, 20:24   #76
gamer82
Član

Član od: 10.5.2007.
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Zar nije tako najsigurnije po prodavca,pouzecem kad kupac snosi sve troskove posiljke ali sta kad je u pitanju neka elektronika koja ne moze da se ispita ili vidi da li je ispravna u trenutku kad kupac mora da plati,posle ako neradi moze samo do besvesti da se po glavi mlati!
Nista nije sigurno,svaka kurirska sluzba moze dostaviti paket u savrsenom stanju ako to nije to za sta se kupac opredelio ili je kojim slucajem neispravno vise nije do kurira nego do prodavca.E sad ako prodavac tvrdi da je sve bilo ispravno a kurir nesnosi nikakvu odgovornost osim ako kurirska sluzba ima propisano da svaki osteceni paket nadoknadjuje a nije fizicki osteceno jedino kupac u takvoj situaciji izvlaci najdeblji kraj.
Naravno,nije strano da i prodavac prodje lose ako se kojim slucajem paket otvori na licu mesta ili kupac nece da plati iz nekih razloga pa se isti vraca a onda se gubi poverenje u kupca i u sluzbu,mada to nije toliko cest slucaj kao sto kupac mora da brine kad odresi kesu...
Kod limunda mi se nesvidjaju te akcije od 10 dinara koje nemaju nikakvu svrhu.Prodajes stvar koja realno vredi par hiljada dinara i onda postavljas sumu od samo 10 dinara kao marketinski trik da mamis kupce ali je ustvari bezveze.Drugo moze da se licitira i mnogo manje dobije cena za neku stvar a sa druge strane ako prodavac neprihvati tu cenu kao moze da obnavlja ponudu ali ga kite negativnim poenima jer naravno nije zadovoljan cenom ali se to smatra kao losa trgovina.Recimo prodajem nesto sto vredi 5000 dinara i zadnja ponuda po isteku licitacije bude 3000 dinara retko se preceni neki proizvod,sad prodavac treba da bude zadovoljan takvom trgovinom a kupac je dobro prosao.Treba da uvedu neke limite gde se proizvod ne moze ni preceniti ali ni platiti bud zasta,najbolje u dijapazonu od -+ 10-20% realne cene ali ne bi to bila licitacija da nije sve dozvoljeno,mada mi vise lici na pijacu ili bolje receno buvljak gde je sve moguce!
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke