Prikaz jedne poruke
Stara 9.5.2007, 10:32   #2
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

Rekao bih da je najbolja Racunarska gimnazija (u Beogradu), jer ima nastavni plan koji se dosta razlikuje od obicnih skola sa puno informaticarskih predmeta. Osim ovih predmeta, dosta se rade i matematika i fizika. Sve, naravno, predaju odlicni profesori. Doduse, ne znam kakav je prijemni (zapravo, ne znam uopste kako se odradjuje upis), ali mogu da ti dam neke e-mail adrese mojih poznanika u RGu.

Sledeca stvar koja vredi upisati je Matematicka gimnazija (moja skola ). Nije toliko okrenuta kompjuterima kao RG, ali je najbolja opcija posle nje, ako ne mozes da finansiras skolovanje, odnosno ne dobijes stipendiju. Prva dva razreda postoji samo informatika, a kasnije se nesto deli. U svakom slucaju, pogledaj nastavni plan na sajtu. Iako se akcenat malo vise baca na matematike i fiziku, onaj koga stvarno zanimaju kompjuteri moze jednostavno vise da se posveti informatici. Na prijemnom se polaze samo matematika, i uz solidnu pripremu nije uopste tesko upasti. Profesori su vrh, a odnosi ucenik-profesor, kao i ucenik-ucenik su takodje na visokom nivou. Tesko ces naci profesora koji ce da te mrzi zbog necega i sankcionise

Ah, da, sta je vazno iz matematike. To je prilicno nezgodno pitanje, jer je svako moguce znanje korisno, ali sasvim je dovoljno da dobro znas celo gradivo osnovne skole. Ipak, ne moze se ocekivati da neko uci unapred. bilo bi mnogo

Poslednja ispravka: pyost (9.5.2007 u 11:34)
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pyost na korisnoj poruci:
vladale (11.5.2007)