Prikaz jedne poruke
Stara 20.12.2010, 23:59   #87
vlacke
Veteran
 
Član od: 20.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 616
Zahvalnice: 450
Zahvaljeno 169 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Od igara koje je radio Black isle probao sam BG 1 i 2 (doduše, za njih je možda zaslužniji BW nego rahmetli Black Isle). Za svoje vreme su verovatno bili dobri u nedostatku boljeg ali da su bolji od današnjih hitova? Nikako. Priča mi ne deluje zanimljivo (tome ne pomaže to što skoro da nema glasovne glume ali preko toga bi se moglo preći da je kvalitet napisanog na današnjem nivu), onaj razvoj lika po starim D&D 2 pravilima mi je jednostano užasno ograničen u odnosu na sistem iz NWN2 (ali opet, valjda je bilo OK za svoje vreme). DA i NWN2 su daleko najbolji RPG-ovi tog tipa a i oni su mnogo slabiji od jednog Mass Effecta ili FallOuta 3.
Znaci jedan Baldurs Gate serijal po tebi ima dosadnu pricu, veliku manu zbog cinjenice da nema glasovne glume i povrh svega lose napisane dijaloge??Verovatno mislis da je i neprevazidjeni Fallout 2 mnogo *losiji* rpg od famoznog Fallouta 3 (koji jeste odlican ali ne u potpunosti, dovoljno je spomenuti epska tumaranja po mnogobrojnim metro stanicama po mom misljenju trojka je dosta losija od New Vegasa recimo).
Ako vec poredimo nove sa starijim naslovima, predji jedan Planscape Torment recimo, bas me zanima sta ces misliti o njemu kada ga uporedis sa tvojim favoritom pod imenom Mass Effect serijal koji polako ali sigurno samog sebe cak istiskuje iz kategorije pravih RPG naslova zbog teznje razvojnog tima da postepeno uprosti sve segmente igre.
Ne pisem mnogo po forumu iako ga redovno pratim, ali sobzirom da sam igrao i presao sve gore navedene igre, da sam veliki fan RPG zanra u celosti, i starih legendarnih naslova kao i novijih vrhunskih clanova te svite(Dragon Age, Withcer itd.)i da se dosadjujem trenutno iskazujem svoje misljenje, i svakako ne pricam napamet, vec sam nekako osetio provokaciju tvojim negativnim komentarima upucenim takvoj perjanici poput Baldurs Gate-a, dok u isto vreme velicas pucacki orijentisane rpg igre koje si naveo.
Da se razumemo, to su vrhunske igre bez ikakve sumnje, ali sa druge strane to ti je kao da poredis babe i zabe.
vlacke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke