Prikaz jedne poruke
Stara 1.6.2020, 5:58   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom TV za gejming i filmove (preko PC-a) do 700 evra

Pozz ljudi. Vec sam trazio pomoc po forumima, na vec nacetim temama, ali mrka kapa (kao i pokusaj da dodjem do Duke-a), pa sam resio da probam i ovako...

Dakle, treba mi konkretan predlog za 4k TV od 49 do 55 inca, do oko 700 evra, koji planiram da stalno koristim i umesto monitora za PC (sto sam radio i do sada).

Obavezno mi je nekoliko stvari - da je TV sa sto dubljom crnom (znaci VA panel) i da ima dobar motion handling, odnosno da ne bude 24p judder-a kada pustam filmove preko PC-a (pozeljno 120 Hz, posto znam da ima i modela koji su 60 Hz i zavrsavaju posao).

Zvuk mi je nebitan, jer cu koristiti kompjuterske zvucnike.

Dakle, otpisao sam LG i razmisljao pretezno o Samsungu Q60R od 55 inca, iako malo probija cenu, kao i eventualno seriji RU8000? Cak sam trenutno najblize tome.
Razmisljao sam i o Sony-ju, cak i Hisense/TCL varijanti, ali su mi oni BAS nepoznanica. Mozda i Panasonic dolazi u obzir?

Inace trenutno imam Samsung 7100 od 40” i jedini njegov problem je (osim sto bih veci) taj sto blago “secka” kada pustam filmove. Rekao bih da je u pitanju judder, a ne stutter. I nadam se da je tako, jer vidim na rtings-u (gde sam istrazivao koliko sam mogao) da je Q60R slab u stavki stutter... Motion plus / custom opcija pomaze, ali po cenu artefakta, nekonzistentnosti frejmova, time i delimicnog razdvajanja slike i tona.

Takodje, crna bi u sobi bez svetla kod 7100 mogla da bude bolja, ali je prihvatam. jednostavno, kapiram da je tesko dostizno imati bolju osim ako se ne predje sa Edge lit TV-a na Direct lit, a tu je onda i preveliki skok u ceni... A ne znam da i jedan drugi brend daje bolje crne, ako izuzememo OLED.

A i cini mi se da Samsungovi TV-ovi sa local dimming-om nemaju opciju da se iskljuci, sto je po meni neshvatljivi bedak. Zelim postojanu sliku, a ne da krene da bljesti kad god iskoci subititle.

Vidim i da su Samsung modeli svake godine siromasniji za po nesto, pa reko – da probam da pitam i resim ovo u skorije vreme, nekim modelom iz ove ili prosle godine? Mozda imate i predlog gde uzeti?

Ja gledam uglavnom 3-4 najpoznatije radnje gde je iybor siromasan, a za Madjare nemam pojma kojem smem da verujem (vidim da je iygleda i goovo nemoguce da im neko da engativnu ocenu, da bi ocene koje imaju bile merilo).

Da dodam jos samo da bih TV osim osnovne namene i pustanja filmova preko PC-a koristio i za igre, gotovo uvek u totalnom mraku. Zato mi je dubina crne i toliko bitna, a utoliko pre jer obozavam horore i fantastike, gde ima dosta mracnih scena.

Eto. Stvarno bih bio zahvalan ako bi mi neko ko se razume dao kvalitetan savet. Danima istrazujem sam po netu i cudim se da kod nas nema vise informacija (one koje nalazim uglavnom vaze za USA trziste).

Heeeeeelp.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke