Prikaz jedne poruke
Stara 28.1.2008, 19:28   #15
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Citat:
Augustus kaže: Pregled poruke
...
Ne znam sta bih rekao na ovo. Ili svaka cast no729 na znanju i iskustvu ili ne preteruj. 4100€ mesecno MOZDA moze da zaradi recimo veoma kvalitetan Symbian programer (a znamo koliko je to jednostavno biti) ili fantastican arhitekta informacionih sistema ili neki teski DSP programer.

Za ostale cisto sumnjam da mogu naci posao koji je ovako dobro placen.
...
Nije u pitanju moje preterivanje, već samo razmišljanje u vezi vrlo čudno uspostavljenog sistema vrednosti.

Evo jedan primer čisto radi poređenja: u servisu gde servisiram svoj auto sat rada servisera je 1200 RSD sto je oko 15€ sto znaci da taj serviser, pod uslovom da je uposlen celog dana zaradi 120€ što će reći nesto preko 3000€ mesečno. Naravno ovaj novac ne ostaje njemu ali bi teoretski mogao da mu ostane ako bi radio u sopstvenom servisu. E sad pitanje je zašto 1 sat automehaničara košta više od jednog sata programera?

Nije ovo samo za automehaničare (nemam ništa protiv istih ) već je isto i sa ostalim zanatskim uslugama: servis bele tehnike, vodoinstalateri, itd...

Po meni ovo nije normalno ali ako sto rekoh ako bi ja nekome trazio 4000€ za mesec dana rada verovatno bi me oterao u p.m. i zato naravno radim za manje. A kad recimo advokat trazi 300€ za jedan obican ugovor (za sta mu ne treba ni sat vremena jer imaju gotove template-a) e to je onda ok jer on je zaboga advokat! Ma nije nego.
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke