Prikaz jedne poruke
Stara 28.1.2008, 19:07   #14
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Naleteh na zanimljivu temu....

Citat:
no729 kaže:
Ovo nas dovodi do zakljucka da ako imam projekat koji zahteva mesec dana rada to je ~26 dana tj. 208 sati (8 sati / dan) sto ce reci da klijent treba da plati ~4100€. Dajem ovaj primer upravo iz razloga to imam jedan takav projekat i sto veoma sumnjam da ce klijent hteti da plati ovu sumu. Ovo je i jedan od razloga sto sam uopste i pokrenuo temu da cujem iskustva drugih povodom ove problematike.

Realno mislim da cu izvuci izmedju 1500 - 2000€ max za ovaj posao ali to onda znaci da radim za manje od 10€ na sat (7 - 10€ na sat) sto je smesna cifra.

Ne znam sta bih rekao na ovo. Ili svaka cast no729 na znanju i iskustvu ili ne preteruj. 4100€ mesecno MOZDA moze da zaradi recimo veoma kvalitetan Symbian programer (a znamo koliko je to jednostavno biti) ili fantastican arhitekta informacionih sistema ili neki teski DSP programer.

Za ostale cisto sumnjam da mogu naci posao koji je ovako dobro placen.

Citat:
Marko_L kaže:
a jedina je razlika bila u tome što su se kod ovog drugog radnici prijavljivali preko fingerprint uređaja, što je u praksi značilo dvadesetak linija koda više i dodatnu tabelu u bazi za čuvanje otisaka prstiju. Za taj posao je uzeo 200$ i još ga čovek častio sa 50$.
Evo jos jednog razloga zasto je jako tesko naci dobro placen freelance projekat(ne kazem nemoguc). Takav projekat je potrebno raditi mesec dana da bi se dobio kvalitetan softverski poizvod (sa kompletnom pratecom dokumentacijom itd.) Ovakav program kad se prodaje kosta minimum 200$. Dakle proizvodnja mora kostati vise. Ali to su boljke freelance-a. Osnovna namena freelance-a je jeftinoca. Ostali su srecnici i svaka im cast.
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke