Prikaz jedne poruke
Stara 27.2.2019, 16:56   #2189
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pozdrav poštovani članovi foruma,

Zamolio bih vas za pomoc oko problema koji vučem vec par meseci. Racunar je krenuo da se restartuje nakon sto ga upalim prvi put. To obicno biva kada pokrenem igru ili nesto, dok ovako, cini mi se, stoji upaljen bez problema.

Karakteristicno je da se problem javljao tako sto mi se slika deformise, ne bih znao lepo da opisem - ali cini mi se da poprimi neku plavu boj, ispresecana belkastim linijama. Dok pak ponekad bi se samo zamrzla slika.

Ono sto se u oba slucaja culo je neki uznemiravajuci zvuk, pistanje.

Osim tih pokazatelja, restart se desava i bez posebnik karakteristika. Postalo je pravilo da se racunar restartuje oko 3 puta i onda radi normalno. Bitno je da se to desava kad ga startujem i jedino ako je bio u sleep modu par sati, recimo dok sam spavao, desilo bi se da se restartuje ako pokrenem igru nakon sto sam ga digo iz sleep moda.
Tu i tamo sam imao i bosd-ove koje cu staviti u narednoj poruci, ali manje ih je prikazano u Vieweru nego sto ih se ja secam.

Slican problem sam imao sa procesorom pre 5 god kada sam sastavio komp, bio je defektan graficki cip na procesoru i restartovao bi mi se komp kad bi bas taj deo gde je kvar obradjivao neki podatak ( laicki objasnjeno ono sto sam pohvatao kada su mi zamenili cpu i objasnili kvar). Misleci da je to kupio sam graficku pre 2 dana, ranijr nisam mogao, a posto je sve radilo normalno nakon inicijalnih restarta - cekao sam da prvo dodjem do para.

Ono sto sam preduzimao je: menjao sam prvo sistem i hdd sam zamenio s ssd-om. Radio sam test u msi afterburnu i desilo mi se da sve ide ok 10min i kad sam skontao da nisam stavio max rezoluciju 1920x1080 i cim sam kliknuo da ode na fullscreen pc bi se restartovo. Posti bi se restartovo kad pokrenem igru prvi put ovo menjanje rezolucije me asocira na taj problem i krenuo sam da sumnjam da je problem neki spike u kolicini opterecenja, kao kada bi covek mirovao i odjednom bio primoran da sprinta.

Kroz malo guglanja sumnjam na napajanje, ali licno sam sve isao u smeru procesora, pa cak i maticne ili rama.
Moram takodje da napomenem da sam stavljao amd rx 570 i vratio ju je da bi uzeo rx 580 i problem se desio kod obe.

Specifikacije racunara su:

Amd apu 5800k
Gigabyte g1sniper a88x
Ripjaw ddr3 2x4 gb
Rx580 4gb
Samsung a400 120gb ssd
Be quiet! 400 (napajanje)

Izvinite na brdu teksta i hvala unapred!

Poslednja ispravka: __UM__ (27.2.2019 u 18:32) Razlog: par sitnih izmena, malo lepse sam srocio nesto
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke