Prikaz jedne poruke
Stara 4.7.2018, 22:15   #263
stefannelo
Novi član
 
Član od: 17.6.2015.
Poruke: 5
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

EDIT: Rešen problem, ne znam da li će se vraćati, za sad je ok. Instalirao sam neki antivirus malo da pročisti, ništa nije našao. Instalirao sam i SupportAssist softver od Dell-a i uradio update BIOSa, 5mb, restartovao i sad radi. Čak je i zvučnik glasan.

Imam laptop Dell Inspiron 3542, čudan problem mi je iskrsao danas. Ukratko da vas uputim u priču.

Pre već dugo vremena su odjednom oslabili zvučnici na laptopu (jedan prestao da radi, leva strana), ali mi to nije bio problem jer većinu vremena koristim slušalice. Danas ugasim laptop sve normalno, uključim ga kasnije. Kad sam se ulogovao, sve je bilo normalno i pojavio se BSOD (koristim Win10 64bit). Restartovao se on, sve normalno, priključim slušalice, šušte. Odmah probam druge. I one isto šušte. Probam na drugom kompu slušalice rade perfektno.

Čitam po netu, tražim, imaju ljudi problema, ali rešavaju nekako. Neki zamene drajvere, neki isključe stvari tamo u plejbeku itd. Ništa ne pomaže, menjao sam i ja nove drajvere, isključivao to. Baš ništa. Što je najčudnije, sluške zezaju, a gorepomenuti zvučnici na laptopu sada rade perfektno, dobro se čuju i na 30, a kamoli na više. Sluške šušte tek kada izaberem Headphones u softveru kad ubacim u džek. Da li treba da se rasklapa, da se očisti džek, da se menja ili postoji neko rešenje što se softvera tiče, a da nisam probao. Što se tiče BSOD-a, u reliabilty istoriji sam pronašao samo da se radi o kodu 133 i još neki podaci imaju, ne znam koliko vam znače, ako treba okačiću.

Ako nešto nije jasno ili vam treba još neki podatak, recite. Hvala unapred.

Poslednja ispravka: stefannelo (4.7.2018 u 22:57)
stefannelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke