Prikaz jedne poruke
Stara 26.12.2016, 16:08   #36
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ne verujem zato što je softverska podrška za OrangePi užasna a sudeći po OrangePi download sekciji poslednja verzija Raspbiana im je stara više od godinu dana.

Inače, ne gubi vreme na OrangePi. Hardverske specifikacije lepo izgledaju na papiru ali je kvalitet izrade očajan a softverska podrška nepostojeća.

Ne mislim na kabl već na 802.11ac koji je naslednik 802.11n standarda. Specijalno je dizajniran da radi na 5GHz kako bi se izbeglo zasićenje 2,4GHz frekventnog spektra i postigle znatno veće brzine. Ruter koji sam linkovao je recimo deklarisan kao AC1900 što znači da kombinovanjen 2,4GHz i 5GHz primopredajnika može da ostvari protok od 1900Mbps, mnogo više u odnosu na standardnih 300Mbps koji dolaze sa standardnim dual band "N" uređajima (da ne govorim o jeftinim N-draft uređajima koji dolaze sa 150Mbps).

U svakom slučaju da ne bude zabune, standardni "N" ruteri su sasvim dovoljni za RDP zato što protokol prenosi samo razliku u odnosu na prethodni "frejm". Veoma slično kao što to radi MPEG format. Tipično je par stotina KB/s sasvim dovoljno za standardan RDP. Novije verzije koje koriste H.264 verovatno dostižu 1Mbps i više ali to je odokativna procena s obzirom da izbegavam korišćenje RDP8 i RDP10 protokola.

Tako je. RDP10 će dati znatno bolje rezultate kada je u pitanju prenos sadržaja koji se brzo menja na udaljenom računaru jer se za to koristi punokrvni H.264 kodek. Čak i RDP8 koji dolazi sa Windows 7 i Windows 8 sistema dati bolje rezultate u odnosu na standardan RDP ali sve to dolazi po ceni većeg protoka i potencijalne nekompatibilnosti sa određenim klijentima, posebno onim koji dolaze uz Linux sisteme.

Ako ti Windows 10 (haaak, pu) nije problem i baš hoćeš da koristiš RDP za prenos videa sa udaljenog računara onda možda i možeš da porazmisliš o kombinaciji dva Windows 10 računara. Meni lično tako nešto nije bitno pa mi standardan RDP sasvim zadovoljavajuće završava posao.
Ok, znaci Raspberry za pravljenje smart TV-a. Koristio bih RDP7/8/10 da se sa netbook-a konektujem na kucni racunar (upload 500KB/s-1MB/s).
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke