Prikaz jedne poruke
Stara 19.12.2016, 11:51   #23
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Recimo zato što mi je potreban jak računar na mestima gde nema prostora za ogromno kućište.
Jedino ograničenje je da zbog prirode RDP protokola ne mogu da gledam video snimke preko remote konekcije zbog zaglušenja ali meni je to skroz okej jer za takve stvari jednostavno pokrenem neki drugi distro koji se nalazi na multiboot SD kartici.sve što je izašlo u poslednjih trideset i kusur godina. Raspberry Pi će bez problema poterati bilo šta od navedenog softvera i pri tome uz isključivo pasivno hlađenje (ja nemam čak ni hladnjake na čipsetu) ostati na stabilnih ~65°C, nešto što desktop računari ne mogu ni u snu da urade.
Jak racunar mi treba tamo gde radim nesto sa njim tj u radnoj sobi. Ne znam sta to toliko zahtevno za racunar moze biti a sto necu raditi direktno u radnoj sobi vec npr iz kreveta u spavacoj? U spavacoj sobi se spava ili..pa znamo vec svi sta moze da se radi. U kuhinji se jede i sl.
Ti preko RDP imas problem vec video da gledas koristeci "performanse i7 tamo gde nema mesta za ogromno kuciste" jer ti je RDP usko grlo. Kada ti treba video pokrenes linux distro ali tada gubis sve prednosti snaznog centralnog racunara preko RDP..
Raspberry Pi je cool stvarcica "za zanimaciju", priznajem. Ja za to za sta ga ti koristis koristim laptop star 10-ak godina koji je i dalje znatno bolji od njega a skuplji nije. Istina je da se vise cuje i da nema neke posebne zanimacije u tome. RDP mogu imati i sa laptopa (ili cak i smartphonea) ka centralnom racunaru naravno. Hocu video? Nikakav problem jer imam windows 7 na laptopu a povezan sam preko wifi na centralni hard disk koji mi je zakacen za ruter u kucnoj mrezi. Nista dual boot, samo minimizujem RDP.

Poslednja ispravka: Laskaris (19.12.2016 u 12:44)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke