Prikaz jedne poruke
Stara 13.11.2020, 20:01   #189
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko graficke

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Kako onda objasnjavas da je karta nakon kupovine sa 60% venta radila na oko 63-65C, 72 joj je bio peak-peakova u SOTTR-u i RDR2, a sada je RDR zakucava na 85C (dok nije osicena od prasine pre par nedelja zakucavala na 87 i valjda je podesena da tu rusi klokove koliko treba da bi odrzala taj maksimum)? Sta drugo sem paste moze biti?

I da, Gigabyte odbija reklamacije za to, a nazalost nisam jedini sa ovim problem na Redditu. Bas taj model ima vise threadova o tome gde je zamena termalne paste oborila temp i za 20C...
Jedino ako su stavili nesto poput paste za zube ili majoneza, cak i najgore "zvake" koje su stizale preapplied na stock cpu kulerima su radile posao po vise godina. Ako kao sto kazes za te grafike je poznato da zamena paste resava problem, onda je verovatno u njoj problem, samo ne znam ako su toliko los TIM koristili, na čemu li su još sekli krivine.

Sto se tice garantne nalepnice, ja sam nekad pazljivo uklanjao (malo grejanja fenom, pinceta). Kad se desi da se pokida, jednostavno je skinem, ovi u domacim radnjama nikad nisu ni pitali za to. A na zapadu to takođe nije zakonski obavezujuće, nego korporacije to koriste jer znaju da niko neće da ulazi u sudski proces koji kosta vise desetina hiljada dolara zbog konzumerske elektronike.

Ne znam, ako ti ne smeta i planiras da je prodas, teraj tako. Ono sto sam hteo da kazem je da nema potrebe rutinski menjati pastu na neko odredjeno vreme, ako je iole vredna da se tako zove. Ocigledno, izgleda da postoje izuzeci.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
buraz (13.11.2020)