Prikaz jedne poruke
Stara 19.11.2015, 14:37   #12
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Koji Win umesto WIN XP

Citat:
boksha031 kaže: Pregled poruke
Hvala ljudi.

Onda Win7 Enterprise ili Win 7 Ultimate 64.
Da li kod Win 7 Ultimate može da se isključi taj predlog za upgrade na 10?
Ent i Ultimate je ista stvar, samo što je drugačiji način aktivacije. I da novina jeste da gwx ne ide na ent verziju, ali svakako idu raznorazni telemetry updateovi, a to je još veće zlo. Ako pričamo o narodnim kopijama, Ultimate aktivira daz loader, a enterprise kms.

Zato volim pro verziju, jer jedino ona može da se aktivira i sa daz i sa kms načinom.

Skineš updateovanu Windows 7 verziju Home Premium ili Professional, preporuka od lika murphy78, instaliraš, aktiviraš legalnim ključem naravno.

Posle toga skineš Destroy Windows 10 spying pokreneš, on će da obriše sve spyware updateove iz Windows 7 i ukloniće Get Windows X update, neke sumnjive zadatke u task scheduler i dodati u hosts file neke hostove preko koga Windowsi drukaju.

Nakon toga ili isključi Windows update (nije moja preporuka), ili u podešavanjima nemoj da štikliraš da ti recommended updated nudi kao i important (u recommended su za sada ti spyware updateovi i get windows x update) i uživaj u normalnom operativnom sistemu, poslednjem od Microsofta pravljen za desktop korisnike i poslednjem nad čijem izgledu i ponašanju imaš potpunu kontrolu.

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Imam OEM Win7 Ultimate 64-bit (bez SP1), nikada me ne pita za upgrade na Win10 .
Upravo zato što nemaš Sp1. On je preduslov da bi se nadogradio na desetku.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke