Prikaz jedne poruke
Stara 6.8.2012, 19:53   #17
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

@ZoNi
Ako pričaš o player-u, onda da, ali možeš ti da pišeš AIR aplikacije, AS3 jezik, koji je isto što i Flash samo što ima pristup resursima OS-a kao što su fajlovi, možeš da koristiš i bazu kao što je SQLite, koja je native podržana od strane AS3, itd.

Znači AIR nema restrikcije koje ima Flash plejer, tako da je to dobitak, a ne gubitak. Flash nema pristup fajlovima, ne možeš da kreiraš direktorijum, da manipulišeš piši briši po datotekama, itd, dok AIR to dozvoljava.


http://www.adobe.com/products/air.html

What is Adobe AIR?

The Adobe® AIR® runtime enables developers to deploy standalone applications built with HTML, JavaScript, ActionScript®, Flex, Adobe Flash® Professional, and Adobe Flash Builder® across platforms and devices — including Android™, BlackBerry®, iOS devices, personal computers, and televisions.

Ja od svega toga koristim Flex koji je open source i može besplatno da se skine sa Adobe websajta.


@Neutrino ... ma ne, imaš besplatne open source collab project management skriptove u PHP sa MySQL bazom, koji rade sve i još bolje od komercijalnih. Daj ne budi smešan, kompanije za koje sam ja radio zarađuju sigurno i desetine hiljada, ali ih boli, da ne kažem šta, da kupuju komercijalno ako mogu da isto prodju sa open source za džabe.

Poslednja ispravka: AleksandarCoder (6.8.2012 u 20:13)
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AleksandarCoder na korisnoj poruci:
ZoNi (7.8.2012)