Prikaz jedne poruke
Stara 6.8.2012, 19:52   #16
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Ja koristim TortoiseSVN i sasvim je ok, besplatan. Sve što koristim je ili open source ili besplatno i omogućava mi da 2-3 puta brže uradim nego kada bih radio u ili CS ili Builder-u. Editor je očajan u CS, Builder nikada nisam ni probao.
Nema sumnje TortoiseSVN, TortoiseGit i slične ekstenzije su super ali im je mana to što su samo eksterne ekstenzije koje se pozivaju kroz shell meni i nisu deo samog IDE-a.

Što se besplatnog tiče to je okej ako radiš sam ali ako ikada počneš da radiš za neku veću kompaniju moraćeš da pređeš na komercijalne licencirane programe koje kompanija koristi (naravno to sve ona obezbeđuje). U takvim uslovima investicija u jedan Flash Professional koji košta $700 nije ništa ako projekti donose zaradu od par hiljada dolara i više.

EDIT na EDIT: Collab (ako misliš na activeCollab i slična web rešenja) nije integrisan sa razvojnim okruženjem kao što to recimo možeš da uradiš u Eclipse-u. Ja shvatam da ti potenciraš besplatna rešenja zato što ti odgovaraju ili jednostavno nemaš potrebu da prelaziš na komercijalna ali na velikim projektima zaista svaka pomoć koju komercijalni alati pružaju je dobrodošla.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke