Prikaz jedne poruke
Stara 3.3.2012, 1:42   #22
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Namena mashine je audio i video obrada uz office. Mislim da bi nam javio ako je tu planirao da stavi Radeon 7970 .
Mozda sad ne planira.. Sto ne znaci da nece za 3 meseca promeniti misljenje..
Zato je pametnije obezbediti samog sebe.
Jednom uzme kvalitetno napajanje i miran je na duze staze.
Modularnost takodje igra veliku ulogu. Zvuk napajanja takodje.

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Zato i rekoh "ako ima razlike u ceni". Mozhe da zameni, ako mu vishe odgovara budzetu, a i ne mora.
Po meni je smesno da ne kupi 250GB veci disk za tu mizernu razliku.

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Ne hvatam bash logiku, uzeti plochu koja je jedva "dovoljna", ali zato uzeti jache napajanje, koje verovatno nece nishta znachiti, a moci ce lagano da ga zameni ako bude planirao promenu grafichke kartice na 6870 ili jacheg potroshacha? Da ne pricham o tome koliko 6870 kasnije nece imati smisla, ako 7850 bude imala jedan PCI-E konektor, a imace jer se najavljuje 95W TDP koji je smeshan i za napajanje sa 30A na 12V grani .
Ne shvatam tvoju logiku koja govori "jedva dovoljna". Jedva dovoljna za sta?!
Ploca ima sve sto je potrebno za jedan kvalitetan PC.
Ima 4 SATA konektora(znaci dvd-rw, 2 HDD, i SSD), 10 usb 2.0 portova(nzm ko iskoristi toliko), ima 2 USB 3.0 porta, PCI-E 16X 2.0(grafika), PCI(npr. zvucna). I sve to u mATX paketu.
Sve sto je potrebno ima.

Nije samo stvar u jacem napajanju. Nego u boljem napajanju. Generalno.

Nema RAID i ne podrzava OC IGP-a. Big deal.
A mnogo je jeftinija od bilo koje H67 ploce.
Ja uopste ne vidim razlog zasto H67 postoji.


Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Ja nikad ne bih uzimao, ili preporuchivao, bilo kome da uzima matichnu plochu koja je samo "dovoljna", ako je moguca bilo kakva reorganizacija budzeta, a ovde je moguca, ochigledna i smislena. Nedostaci H61 chipseta su prezhvakani 100 puta, nema mnogo svrhe da se ponovo pominju. Dzaba mu i USB3.0 i SATAIII, ako ce da zhrtvuje H67 za H61.
"Samo dovoljna" za sta?
Aj predji jos jednom te famozne nedostatke H61 cipseta.

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
32gb je premalo onome ko je lenj ili neuk da malo reorganizuje Windows. Uz jako malo igre sa system restore-om, recycle binom, pagefile-om i josh par finesa i voila - Windows 7 x64 + svi aplikativni programi (a toga ima na kilogram) kod mene 19.3GB. Eto, na SSD od svega ostalog shto sam promenio mozhesh da prebacish i pagefile, opet se uklapa u rachunicu. Samo sam naveo kao alternativu, ali ja opet mislim da je H67 bolja investicija + je mnogo jeftinija nego investicija u SSD, a i SSD se uvek mozhe dokupiti.
Malo igre sa ovim sa onim i osakatis sistem poprilicno.
Moje misljenje je da je kupovina SSD-a manjeg kapaciteta od 60GB promasena.

Poslednja ispravka: altec.gs (3.3.2012 u 1:58)
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke