Prikaz jedne poruke
Stara 4.4.2006, 13:13   #2
vladale
eat, sleep & blink

Član od: 27.10.2005.
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: USB 2GB flash stick

Citat:
GakunGak kaže:
Pomagajte ljudi. Imam USB 2.0 Flash Memory Stick od 2GB. Pozajmio sam mom prijatelju da mi kopira neku muziku posto nema rezac i lik je formatirao. Medjutim, kad sam ja prikopcao na moj, prepozna ga kao I: drajv, posto ih imam masu, ali kad idem na properties, used i free je 0 bytes. Kada 2X kliknem na removable drive na My Computer, pise mi please insert disk into drive I:. WTF?
A radio je prije formata. Ima li neki program koji vraca particiju [NE FAJLOVE] jer preko Partition Magica samo prikazuje fizicke drajvove. Nece ni chkdsk/f i: da radi. E sta ja da radim?
Može. Postoji program Backup4all, po meni najbolji za takve stvari.
Ukoliko USB nije formatiran, formatiraj ga prateći ove korake:

1. Start-> Settings-> Control panel-> Administrative tools-> Computer Management.

2. Klikni na Disk Managment tab. Tu ćeš primetiti preostalo mb-a u tvom USB-u. Klikni na New Partition i to je to(prati uputstva, to je lako).

3. Skini Backup4all sa adrese http://www.snapfiles.com/dlnow/rdir.dll?id=105747
Pažnja: Backup4all nije besplatan, ali ga možeš koristiti besplatno 30 dana. Trial verzija. Trebalo bi i da Trial verzija odradi posao.

4. Instaliraj i pokreni Backup4all.

5. Trebalo bi da Backup4all primeti USB. Otkucaj: CTRL + P . Otvoriće ti se Backup Properties prozor. Idi na Destination tab i tu bi trebao da vidiš bekapove. To je to. Ostalo ti je da sve to snimiš na hard.

Što se tiče prepoznavanja USB-a, vidim da My Computer primećuje USB. Desni klik na njega pa Tools. Pokreni Error Checking tako što ćeš kliknuti na Check Now. Ukoliko pronađe neke greške, program će ih popraviti sam. Ukoliko ni to ne pomaže, formatiraj opet i probaj opet ovo. Fajlovi koji su u lošim sektorima možda neće raditi, ali bi većina trebala da radi.

P.S. Imaš li garanciju?
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke