Prikaz jedne poruke
Stara 1.8.2011, 17:38   #3
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: PC - moderna (gaming?) platforma ili 30 godina star frankenštajn na steroidima?

Pa nisam, iskreno dublje zalazio u temu, al nekako mi se kao logican odgovor namece da je PC proslost i buducnost video igara iz prostog razloga, sto su developeri svesni toga da je PC zastupljen u vecini domova kako ovde tako i u ostatku svetka, hocu reci, 90% domova ima neki PC sposoban za kakvo-takvo igranje najnovijih naslova, a svaka od njih, u vecini slucajeva ili ima jednu ili ni jednu konzolu (naravno, ima izuzetaka), tako da i ako je tacan tvoj navod da je developing video igara kompleksniji za PC nego li konzole, cisto sumnjam da ce developeri stedeti svoje programerske- 3D timove, a na ustrb toga da se odreknu ogromnog dela kolaca sa verovatno najzastupljenije platforme za igranje (po broju izbacenih naslova). Osim toga, uvek ostaje i onaj, ergonomski da ga tako krstim, deo gaming expirencea koji podvlaci debelu crtu izmedju PC-a i ostalih platformi, jer, jedno je igranje shootera ili avanture uz pomoc misa i tastaure, a drugo njihovo igranje na joypadima. Da se pojasnim, ako odigras neki shooter na PC-u, pa onda na bilo kojoj konzoli(konkretno, moj slucaj sa Mafiom 1, Far Cry, COD fransizom, itd...), ja barem ne mogu da se otrgnem osecaju da sam sa dzojstikom u ruci nekako hendikepiran, i da je AI protivnika debelo degradiran, ne bi li se prilagodio drugacijem (tezem) nacinju igranja. Zamisli WoW (verovatno najigraniju video igru na svetu uopste danas) sa konzole recimo? Skoro nemoguce, ne bih se usudio ni da probam(sem ako ne igras druida na tbc). A sad vec ako kacis misa i tastaturu na konzolu, onda od nje pravis PC opet ali onaj na kojem ne mozes da izvedes upgrade i po potrebi ga ubrzas, da bi mogao da i one igre koje se pojave 2 godine po izlasku konzole dozivis u punom sjaju, a ne onako kako su to performanse vec zastarele konzole ogranicile. Ja sam recimo sa video igrama poceo negde pocetkom 90ih na komodoru 64 i arkadnim aparatima, preko 8 bit-nog Nintenda, Sega- Mega Drive 2, Sony PS1 i negde oko 2000te zavrsio na PC-u na kojem sam i dan danas, i kad je u pitanju gaming za mene vise po pitanju platforme ne postoji kompromis u odnosu na PC. Tako da bi moj konacan, subjektivini, zakljucak bio da su pred PC-jem jos godine i godine svih najvaznijih naslova iz sveta igara kao i gomila sporednih te da je daleko od frankenstajna koji izumire, vec platforma koja ima veoma svetlu buducnost pred sobom i daleko je od toga da je ugrozena od bilo koje trenutno aktuelne konzole.
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke