Prikaz jedne poruke
Stara 30.5.2009, 23:07   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine racunarskih komponenti

Citat:
VITKO kaže: Pregled poruke
E evo najgore kupovine mog drugara prosle godine u maju mesecu za ovu asus gf8600gt 256 ddr3 silent je dao 7500din.Prosto su mu uvalili kartu sa pasivnim hladjenjem i temperature su mu se kretale izmedju 90 i 100c sve do januara ovog meseca kada je zabelezio rekord od 124c i vise je nije upalio, karta je sagorela nacisto.Posle reklamacije i cekanja garancije od puna 3 meseca prosle nedelje mu stigla grafa i to ista pasiva ali koriscena.Valjda imaju pravo da daju i islpravnu koriscenu kartau, ko to sad zna.Poucen iskustvom namontirao je 90cm kuler na rebra i povezao nekim vezicama, samo on zna odakle takva ideja i sad boga moli da izdrzi leto!!!
Kakav pilot projekat ozbiljnih firmi sa pasivnim hladjenjem na ddr3 memoriji, bilo i neponovilo se!!!

ovo bi važilo za sve silent kartice novijih generacija, imam i ja istu, i hladim je sa jednom 12'' Ja sam na dno kućišta namestio kuler i usmerio u grafičku.
na kutiji piše da treba da bude kućište rashlađeno, tj da mora da bude dobar protok vazduha, a najbolje da se uperi jedan kuler u nju, ja čim sam video da prelazi 90 ko od šale nisam ni igrao, nego sam odmah počeo da tražim hlađenje. I sada je oko 50-65c
Ja sam dobio dobru cenu kada je pre 2 godine koštala preko 100e pa se nisam žalio

A imam i sličan infra red, koristio sam ga par puta i sad stoji u kutiji
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke