Prikaz jedne poruke
Stara 8.9.2007, 21:36   #6
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Kako pametno postavljati pitanja?

Ja bih dodao da forum kao sto je ovaj treba da ima postavljene teme od strane moderatora ili bilo kog ko se solidno razume u neku oblast informatike u kojima bi stajala objasnjenja za programe, Windows ..Ljudi postavljaju po 10 puta isto pitanje u okviru tema zato sto ne postoji sve to na jednom mestu, jasno uocljivo!!!
Kad bi na forumu postajale takve teme sa upustvom kako se podesavaju i koriste najcesce korisceni programi, bios, internet itd. onda bi bilo i manje "glupih pitanja"! Nisu svi vicni ovoj objasti, neki lik moze da bude pravi tupan za kompjutere a istovremeno i pravi genije za lingvistiku, istoriju i sl.
Njemu komp sluzi za posao, muziku i poneki film i kad hoce da iskoristi neki program koji mu u zivotu nije zatrebao (recimo treba da prebaci DVD svadbe svog druga u Divx da bi mogao da ga gleda na kucnom player-u i ne zna koji program za to postoji a komoli kako se podesava ako mu neko predlozi neki takav, recimo Autogordianknot ) onda nastaju problemi jer nema gde konkretno da procita sta mu treba i kako to da podesi i iskoristi. Neki ljudi jednostavno nemaju vremena da vise po netu ceo dan i da podesavaju programe po 20 puta da bi dobili dobar rezultat. Neznaju ni svi dobro engleski.
Ako stariji korisnici kompjutera znaju (naucili od drugog ili sami ceprkali pa skontali) neprekidno stasavaju nove generacije koje, naravno, pojma nemaju a zele da nauce. Zar sve mora na tezi nacin da se nauci? "Ako sam ja mogao da 3 dana buljim u monitor i skapiram stvari moze vala i on!" Valjda forum sluzi da pomagne ljudima da sto brze i lakse ovladaju radom na kompjuteru a ne za napaljene klince kojima je forum prilika za samodokazivanjei takmicenje sa drugima uz naravno omalovazavanje manje upucenih od njih.
Ja bih rado postavio neku temu sa detaljnim upustvom za koriscenje nekog programa sa slikama ali smatram da nisam dovoljno kompetentan za takve stvari, priznajem da mi kompjuteri nisu jaca strana u zivotu. Ali znam za neke likove sa foruma koji imaju sasvim dovoljno znanja (nadam se i vremena) da naprave neki takav "projekat"
pozz
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eddie na korisnoj poruci:
ivke90znik (5.5.2008)