Prikaz jedne poruke
Stara 14.6.2009, 18:04   #1
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Ideja za web-školu programiranja

E, pazi ovako, evo vam resenja kako da opravdate svojim roditeljima novac koji ste tako uspesno i bezdusno uspeli da iskamcite od istih - da vam konacno kupe taj skupoceni uredjaj koji vi nazivate "KomPUJtor", a sada kad ga konacno imate, na njemu ne umete da uradite nista korisnije nego da po celi dan igrate igrice i chatujete po facebook-u!

Naucite da programirate!!!

(Ta-raaa! /Fanfare, molim/)

S tim u vezi, ja sam konacno odlucio da budem dobar, fin i darezljiv, pa s tim u vezi na svom web sajtu, koji cu tek da napravim za tu svrhu (tek sam otvorio "domen"), zelim da kreiram "Internet skolu programiranja" ili (podnaslov) "Mama, vidi za sto ja koristim tvoj tesko zaradjeni novac!!!" (hehe)

Ono sto me interesuje je sledece:

Kakvi PRIMERI bi prosecnom interesentu za ucenje programiranja mogli biti zanimljivi?

Znaci (primera radi) kada "ucimo" kako se koristi, recimo izjava "CIRCLE" onda cemo je nauciti kroz kratak racunarski program (PRIMER) koji koristi tu izjavu (CIRCLE) u programu koji:

(Vase ideje su sada potrebne, a evo samo nekih od mojih)

- Crta kruznicu na ekranu (DOSADNOOOOO)
- Crta kruznicu sa pattern efektom fudbalske lopte (?)
- Crta brojcanik sata
- Crta spicu RTS TV Dnevnika uz MIDI zvucnu "podlogu" koja ide: "Tilin-tilin-tilin-tin-tin.. (hehe)
- Vasa ideja?

I tako dalje...

Znaci, interesuje me kakvi "kratki programcici" bi VAMA bili INTERESANTNI da KROZ ISTE naucite nesto korisno sto moze u buducnosti da vam pomogne da bolje i potpunije iskoristite taj tesko zaradjeni novac sto su vam roditelji od gladnih usta odvojili da, pa jos sve na rate i otplate, kupe racunar!!!

(sarkazam, dobro, samo pokusavam da budem duhovit!)

Salu na stranu, mislim da ste do sada shvatili moju ideju, ako vam je interesantna (napominjem, ovo se odnosi na osobe koje ZELE da nauce nesto novo i korisno, NE na one koji zele da ubiju sat-dva na nekom buducem sajtu pa da posle komentarisu kako je "grafika oskudna" i td.) a da pri tome ideju ucinim zanimljivijom, NE zelim da koristim stare i suvoparne ideje za kratke BASIC programcice, nego zelim "savremeno-interesantne" primercice za "Sample-code".

Recimo, kada ja uzmem svoju staru knjizurinu od BASIC-a iz srednje skole, i pocnem da je "retrogradno" listam, moram priznati da meni ti stari i suvoparni primeri jednostavno nekako nisu vise INTERESANTNI!

Zato, po mom misljenju, primeri treba da zadovoljavaju sledeci "kriterijum"

- Da su zanimljivi u dovoljnoj kolicini da posetioca zaintrigiraju da ih isproba,
- Da nisu suvise komplikovani (zdravorazumno kratak kOd programa jer - ipak je ovo usmereno ka pocetnicima..)
- Da su takve prirode da ih niko, preuzimanjem sa sajta, ne moze da unovci (besplatni u srcu i dusi!)
- (Pozeljno) da su duhoviti (nije obavezno!)

Ocekujem vase socne ideje!

Pozdrav!
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke