tema: God of War
Prikaz jedne poruke
Stara 7.5.2019, 10:27   #144
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: God of War

Realno, igra je fenomenalna. Međutim, meni lično se manje dopada od svojih prethodnika. Ove zamerke su subjetivne i malo cepidlačim ali se družim sa ovim od starta. Znam gotovo napamet sve prethodne nastavke i opet bih mogao da ih igram. Ali krivo mi je malo jer Kratos više ne postoji, ovaj mi deluje kao random generički lik.

Drugo tj ono prvo što mi se nikako ne dopada od prve sekunde je Kratosov glas. Nije trebalo da menjaju to nikako jer mi je apsolutno neprirodno. Fali mu samo Apofisov zlatni žig na čelu. Znači, Kratosa nema više (iz više razloga ali glas ne mogu da svarim nikako).

Borbe su manje interesantne i nisu ni upola atraktivne kao pre. Razumljivo je da je možda došlo do zasićenja ali ovakvo izvodjenje je, meni lično, dosadnije i dosta manje atraktivno. Neko napravi lepu paralelu sa debilnim Skajrimom - jbt Kratos zakovan za pod!!! Zaboravo čovek da skače... a to je bio jedan od zaista fantastičnih momenata do sada - airborne tepanje

Dobro ajde, omatorio malo al šta je šaka godina za jednog boga. A vidimo da nije nešto manje besan nego pre samo se malo bolje kontroliše.

Nekako izgubio dušu i postao više generičan. Kvazi otvoreni svet, onaj glupi čamac i takve stvari... nije mi to to. Dalje, najviše mi liči na DMC - e ona vrata ne može otvorimo sad al će dođemo posle, izgubićemo pola sata i uzeti neku beznačajnu stvar koja nam ne treba.

Protivnici su jednolični, nema više onog pritiskanja određenih kombinacija za finiširanje a bilo je zaštitni znak serijala što stvarno nikako ne mogu da razumem (nema više ni onog moćnog osećaja u borbama, dosadnije su i manje raznovrsne).

Potom, zagonetke i skrivalice su mnogo lakše. Ne treba da se razmišlja toliko, uglavnom treba da se vidi, nađe i udari - to je to, mozak nam služi samo da uživamo u predivnoj audiovizuelnoj prezentaciji. Kad smo kod toga, igra izgleda više nego fantastično. I to je najočigledniji napredak. Meni ona kontinuirana kamera ne znači ništa. Topla voda...
Razumem da je možda bilo vreme za promenu ali nema razloga menjati nešto što je već idealno (kao borba npr, nema više epic fajtova samo neke ogromne klamze što ih biješ u cipele...).

Klinac je, doduše, zanimljiv dodatak kao i njegove sposobnosti. Ali sve je nekako... lakše nego pre. Igrao sam na normal (nemam vremena za gubljenje vremena) i nije bilo nailaženja na zid ni u jednom trenutku ni za šta (ne računam one debilne situacije kad treba da nađeš ugao da vidiš npr gde je slovo za kovčeg i to je to).

Da se razumemo, igra je stvarno fenomenalna ali ja ne mogu biti fasciniran samo time kako izgleda (a ni vi ostali isto što me raduje - nije nas lako prevariti ). Da sam recenzent u SK dobio bi najviše (i to ako sam ekstra raspoložen) 85. Ali, da nisam toliko voleo i igrao ovo i da se sad prvi put susrećem, verovatno bih bio totalno oduševljen. Ovako, GoW je neka druga igra i možda ni nema mnogo smisla porediti je sa prethodnicima.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NaraYan na korisnoj poruci:
ogisha (25.9.2021)