Prikaz jedne poruke
Stara 16.10.2020, 21:12   #60
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Crusaders Kings III

Citat:
batakpudla kaže: Pregled poruke
Дајте неки савет за Властимировиће и Рашку...
evo ti moju pricu za njih.

Posto prvi put igram bilo koji Crusader, zezao sam sa mehanikom igre u startu sa Vlastimirovicima i dozvolio sam da Vizantija uzme Duklju i Podrinje.
Desno Bugarsko carstvo, dole Vizantija.... jedino gde sam mogao nesto da se rasirim - opleti po Bosni i Hrvatskoj. Svo vreme sam drzao Vizantiju u dobrom raspolozenju prema meni sto je rezultiralo napadom Vizantije na Dubrovnik i raspadom Hrvatske sto sam iskoristio da uzmem veci deo Bosne i Dalmacije.
Sa Bugarima sam se shibao non stop neki raid i onda u nekom momentu, ne znam kako mi se to omaklo, Vizantija oplete po meni da mi otme Rasku oblast. To mi je neprihvatljivo jer sav novac ide iz nje tako da sam pokusao kroz sejvove da se spasim ali nije vredeo. Kao spas - zakleo sam se na vernost Bugarskom caru, da mu budem vazal, koji me je sa 8k vojnika odbranio od Vizantije koja je imala oko 12k vojnika.
Bugarski car mi je kao vrednom podaniku dao Kosovo i Sumadiju tako da sam lepo prosirio svoju oblast. Uzivao sam pod Bugarima i budzio svoje teritorije.
Vizantija je ukupno 7 ratova pokretala protiv Raske u narednim decenijama i 6 ratova su se zavrsili njihovim slomom, i u tih 6 ratova sam satro Bugarsku vojsku sa nekih 8k na jedva 2k vojnika.
Neposredo pred sedmi napad Vizantije, sam ubio bugarskog cara kroz zaveru, i pokrenuo totalni gradjanski rat u Bugarskoj, gde na vlast dolazi neko dete i bugarska ima jedva 700 vojnika.
E onda napadne Vizantija sa 14k na mojih 2 hiljade vojnika i konacno izgubim Rasku. Morao sam opet reload.....
Pokrenuo sam pokret za nezavisnost protiv bebe cara bugarskog i odmah dobio bez rata jer nisu imali nista vojske.
Cim sam stekao nezavisnost odma sam se zakleo na vernost Vizantiji
Car me nagradi i preda mi na upravljanje Podrinje i Duklju.
Formiram Kraljevinu Srbiju i resim da sada iznura tovarim Vizantiju koja je iskoristila raspad Bugarske i prilicno im otkacila teritorija.
E onda sam ne znajuci dobro mehaniku igre napravio sebi zesce probleme. Formirao sam zupaniju Duklju, Bosnu,Zahumlje, a zupanija Raska vodi Srpsko kraljevstvo. Medjutim sada mi se zupanije napadaju medjusobno, non stop neki rat u kraljevstvu. Spao je priliv novca, spala je kolicina vojske... nem pojma sta da radim, vazali se samo rokaju medjusobno i kvare generalni napredak. Tako da videcu sta dalje, probacu da zupaniju Rasku prosirim na konto ovih drugih zupanija ako moze. Ali definitivno je zanimjivo i nikad ne znas sta moras da odradis da bi spasio lozu.
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke