Prikaz jedne poruke
Stara 23.3.2010, 14:42   #9
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Miš koji bi zamenio A4tech G6

Ne mogu baš da ti preporučim samo bežičnog miša tako da izvini za blagi OT, ali zato mogu kombinaciju miš + tastature, blutooth, Logitech, MX5000 za oko 130E, koja po meni vredi svaku paru.

Počevši od činjenice da su za polaznu osnovu korišćeni G15 i G5, koji su provereno kvalitetni proizvodi (doduše, u slučaju MX5000 radi se o nešto "svedenijim" verzijama pa tastatura nema pozadinsko osvetljenje niti miš ima taster za promenu DPI), preko toga da je autonomija izuzetno dobra (tastatura se napaja preko 4 x AA baterije, drži oko 6 meseci, miš ide sa ugrađenom Li-Ion baterijom koja bez problema izdržava 3 dana konstantnog silovanja), zaključno sa par fensi perverzija na displeju tastature (npr. pokazivač temperature u prostoriji), stvarno je teško da pogrešiš. Jeste da tebi ne treba tastatura u ovom trenutku, ali ćeš možda jednog dana da staviš neki panel velike dijagonale na drugi kraj dnevne, pa ćeš hteti adekvatan HTPC, a tu mesta za kablove stvarno nema.

S druge strane, 120-150 E samo za miša je IMO previše, ali za set tastatura+miš je OK (mada i dalje bije malo po ušima, da se ne lažemo).

Dobra je stvar što se Blutooth primopredajnik bocka u zaseban USB dock, koji se onda produžnim (sve dolazi u kompletu) povezuje sa USB portom na računaru (može i direktno, ali ovako je uvek lakše za optičku vidljivost, a i smanjuješ mogućnost da zezneš port/primopredajnik).

Miš i tastatura (fully loaded sa 4 x AA) su teži i robusniji uređaji nego što na prvu loptu izgledaju, miš je za one sa većom šakom, gumiran sa strane, odmorište za palac, i sve što se od modela G5 može očekivati (-taster za promenu rezolucije), indikator napunjenosti baterije, itd.. U suštini, prilagođen je OS-ovima koji koriste Aero, zato jedan od tastera daje multiview otvorenih prozora "po dijagonali" (ne mogu bolje da objasnim, ali ko koristi Vistu ili Sedmicu skapiraće).

Takođe, tastatura je okrenuta ka multimediji (mada nemam nikakvih problema sa igranjem ME2, Dirt2, N:TWa itd), s obzirom da je krajnji levi deo tastature sa touch senzorima, te služi za Volume + - i Zoom + - (uz touch tastere za Mute i Full Zoom in/out).

Da ja sad ne bih tupio u 3 full posta, ako te interesuje, siguran sam da možeš naći profesionalne i sveobuhvatne recenzije na netu.

U svakom slučaju, lepe stvarčice po lepoj ceni.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Bokile (23.3.2010)