Prikaz jedne poruke
Stara 13.12.2020, 11:09   #2572
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Probao sam sam taj hex editior i CPU Usage mi je otisao sa nekih 30% na 70-80%, minimalan frejmrejt je osetno bolji.

Sto se same igre tice, poprilicno sam razocaran za sada. Ukratko:

+ Igra graficki izgleda prelepo, pogotovo kada padne noc sa svim tim neonkama, na momente bas ima BR vajb.

+ Glavna prica, sporedni questovi, likovi... sve je odlicno, na nivou TW3.

+ Osecaj napucavanja je OK.

Sto se tice stvari koje mi se nisu svidele:

- Najgore odradjena policija u nekoj igri do sada. Pa jbt. GTA naslovi od pre dve decenije imaju bolje odradjen wanted sistem. Ovde se panduri pojave bukvalno od niotkuda (jedanput mi se desilo da se pojavi u zatvorenom liftu samnom?!) i ne prestaju da se spawnuju dok ne napustite zonu.

- Igra je bugfest epskih razmera. Igrao sam vecinu Bethesda naslova day 1 i oni bi se postideli u kakvom je stanju igra. Likovi padaju sa neba, policija koja vas napada ako prodjete na dva metra od njih, brdo vizuelnih bagova, AI koji konstantno baguje (i u open world i tokom misija)... Da je bilo koji drugi studio izbacio igru u ovakvom stanju bili bi streljani od strane "profesionalnih kriticara", ovako ima 91 ili koliko vec na MC jer se svi boje da daju CDPR bogovima neku nizu ocenu.

- Svet je prelep ali prazan. Bezivotni AI ide samo u krug i nemaju nikakve rutine, u 99% zgrada se ne moze uci, 0 zanimljivih sporednih aktivnosti (TW3 je makar imao Gwent i kakve takve trke)... Grad je tu bukvalno samo kao backdrop, da idete od misije do misije (kao u Mafia II npr.).

- I stvar koja mi ide najvise na... zivce... je sam loot sistem. Posle svake borbe bukvalno imate 150 novih stvari koje treba preprodati, rastaviti za komponente, upgrejdovati itd... I to su uglavnom isti predmeti koji se mozda razlikuju po tome sto jedan pistolj radi 0.001 vise DPS nego drugi.

- Toliko su smarali o tim Life Paths a razlika izmedju njih je bukvalno jedna misija koje traje mozda par minuta, i to sto na svakih par sati imate jednu opciju za dijalog koja je unikatna za taj Life Path, i to je to. Krenuo sam sa Nomadom pre svega zbog imerzije, jer ni sam lik do tada nije bio u NC. Ocekivao sam da cu se par sati vozikati po Badlands, raditi misije za frakcije tamo pre nego sto cu otici u grad po prvi put ali sipak... Posle neke dve minute ste vec u gradu i life path misija je gotova.

Videcu kako ce biti kada izadjem iz prvog poglavlja, jos nisam sreo ni Silverhanda, mozda ce se igra kasnije jos vise otvori mada nisam neki optimista.

Pre par nedelja sam u iscekivanju ove igre presao i Deus Ex HR i MD (po 3x obe) i iskreno, ova igra, makar ZA SADA, ne moze da pridje tim naslovima ni na jednom polju.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
Andross (13.12.2020), Atwa013 (13.12.2020), filpan (13.12.2020), Lex987 (13.12.2020), Sakiboj (13.12.2020)